Cesta: Titulní stránka > Pomoc Ukrajině - Kraj Vysočina


 

Do základních a mateřských škol na Vysočině nastoupilo přibližně 1 300 dětí z Ukrajiny

Do základních a mateřských škol na Vysočině nastoupilo přibližně 1 300 dětí z Ukrajiny
Aktuální statistiky Kraje Vysočina evidují k dnešnímu dni 1 143 ukrajinských dětí, které se vzdělávají na některé ze základních škol v regionu, a 165 dětí, které nastoupily do mateřské školy. Z toho 63 dětí je nyní zařazeno do předškolního vzdělávání. „Nástup dětí ukrajinských uprchlíků do mateřských či základních škol je nejlepší možností jejich začleňování,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala. Mateřské a základní školy na Vysočině nabízejí v současné době ještě dostatečnou kapacitu pro přijetí ukrajinských uprchlíků – u mateřských škol je to 820 volných míst a základní školy mohou přijmout dalších 9 179 ukrajinských žáků.
 

 
 

V tuto chvíli navštěvuje nejvíce dětí z Ukrajiny Základní školu V Sadech v Havlíčkově Brodě, kde je v jednotlivých třídách prvního i druhého stupně zařazeno 49 žáků. O tom, jak funguje výuka ukrajinských žáků v praxi, jak se daří děti začleňovat do kolektivu a adaptovat na český školní systém, diskutoval radní Jan Břížďala s ředitelkou školy Milenou Honsovou. „Podle zpětné vazby ze škol je skutečně nejdůležitější žáky adaptovat, učit postupně češtině a začleňovat do kolektivů našich žáků při vzdělávání i volnočasových aktivitách,“ doplnil Jan Břížďala. Obdobnou zkušenost má také ředitel Martin Hlávka ze Základní školy T. G. M. v Třebíči, kterou radní Břížďala navštívil v minulém týdnu. Ukrajinské děti se zapojují do běžné výuky jako jejich čeští spolužáci, kromě toho mají každý den část výuky vyčleněnou pro intenzivní výuku češtiny.


adaptace ukrajinců_ZŠ TGM Třebíč

adaptace ukrajinců_ZŠ TGM Třebíč

adaptace ukrajinců_ZŠ TGM Třebíč

adaptace ukrajinců_ZŠ TGM Třebíč

adaptace ukrajinců_ZŠ TGM Třebíč

adaptace ukrajinců_ZŠ TGM Třebíč

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2022 / 25.5.2022

Počet návštěv: 409
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies