Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Do tří let Kraj Vysočina vymění informační systémy pro řízení příspěvkových organizací

Datové sítě
Za peníze z evropských fondů budou do tří let zavedeny nové informační systémy využívané Krajem Vysočina pro řízení příspěvkových organizací. Důvodem je postupné morální zastarávání technologií i hardwaru současného Technologického centra Kraje Vysočina a rostoucí poptávka po nových elektronických službách ze strany příspěvkových organizací. „Realizace připraveného projektu za téměř 100 miliónů korun, který získal souhlasné stanovisko odboru hlavního architekta eGovernmentu ČR, je podmíněna získání dotace z IROP,“ informoval dnes hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Důvodem zavádění moderních elektronických systémů je ve většině případů snaha o maximální dodržení požadavků legislativy ČR i zřizovatele, minimalizace komplikací a eliminace případných chyb. Výhodou pro zřizovatele – Kraj Vysočina je pak standardizace procesů u organizací, které systém zavedou, a tím pádem lepší přehlednost a možnost kontroly. Současně s tím dochází ke zmenšení prostoru pro řešené chyby a nestandardní zásahy. Řízené organizace budou mít zavedením nových systémů zjednodušenou práci a současně budou moci navzájem mezi sebou porovnávat data a přenášet znalosti. Zavedení nových informačních systémů se dotkne řádově tisíců pracovníků organizací zřizovaných Krajem Vysočina.

 

V praxi projekt zajistí například komunikační linky spojující stávající krajskou síť ROWANet a měst Telč, Humpolec a Velká Bíteš, nový software pro krajské příspěvkové organizace včetně nástrojů pro společné nákupy, kontrolu, procesní řízení, elearning, facility management,...

 

Technologické centrum Kraje Vysočina umístěné v sídle úřadu v Jihlavě funguje od roku 2010. Jeho cílem je poskytovat prostor pro provoz a hosting systémů krajského úřadu a příspěvkových organizací kraje. V dnešní době navíc technologické centrum poskytuje i služby státu, provozuje například informační systém Registru smluv pro Ministerstvo vnitra.

 

  • Petr Pavlinec, odbor informatiky, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • Radek Rychnovský, Projektová kancelář Kraje Vysočina, p. o.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Do tří let Kraj Vysočina vymění informační systémy pro řízení příspěvkových organizací
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.11.2016 / 30.11.2016

Počet návštěv: 6205
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek