Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Dny pro seniory zakončila celokrajská Seniorská miniolympiáda

Dny pro seniory zakončila celokrajská Seniorská miniolympiáda
Celkem 75 seniorů se sešlo na Senior Pointu v Havlíčkově Brodě, aby poměřili své síly ve sportovně společenských disciplinách při 5. ročníku Seniorské miniolympiády. „Jsem rád, že prostřednictvím Seniorské miniolympiády se mohou setkat senioři z celého kraje a strávit spolu se studenty, kteří pomáhají s organizací akce aktivní den plný pohybu,“ uvedl na akci náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Celý minulý týden žila Vysočina oslavami Mezinárodního dne seniorů, který každoročně připadá na 1. října. Již tradičně se do oslav zapojily všechny Senior Pointy v kraji a pro širokou seniorskou veřejnost organizovaly Dny pro seniory. Jednalo se o nejrůznější aktivity probíhající po tři dny na pobočkách i mimo ně. V Jihlavě se velkému zájmu těšil seniorský turnaj v minigolfu, žďárský Senior Point nalákal seniory na komentovanou prohlídku místního zámku. V Havlíčkově Brodě si senioři zacvičili s dětmi, k dispozici jim bylo i zdravotní cvičení v bazénu. Posezení při živé hudbě nabídly návštěvníkům Senior Pointy ve Žďáře nad Sázavou a v Třebíči.

 

Vyvrcholením Dnů pro seniory byla Seniorská miniolympiáda, které se zúčastnilo celkem 15 pětičlenných týmů ze všech okresů. Role rozhodčích se ujali žáci Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod a pro seniory připravili celkem osm soutěžních disciplín. Jednalo se o nenáročné sportovní aktivity, které zvládli i senioři s případným pohybovým omezením. „Nešlo nám o výkony, ale o radost z pohybu a příjemně strávený den pro seniory,“ sdělila k miniolympiádě hlavní organizátorka akce Ilona Loužecká, kontaktní pracovnice havlíčkobrodského Senior Pointu. Oceněny byly všechny zúčastněné týmy, medaile si odnesly první tři týmy.

 

Pořadí 5. ročníku Seniorské miniolympiády:

 1. místo    ENERGIE Havlíčkův Brod

 2. místo    POUTNÍCI Pelhřimov

 3. místo    KOČKY A KOCOUŘI Pelhřimov

 4. místo    AKADEMICI Jihlava

 5. místo    MODRÁSCI Přibyslav

 6. místo    BECHERKY Jihlava

 7. místo    DUHA Havlíčkův Brod

 8. místo    ŽĎÁRÁCI Žďár nad Sázavou

 9. místo    BERUŠKY Jihlava

 10. místo    ČERVENÍ Havlíčkův Brod

 11. místo    JI-HLAVINKY Jihlava

 12. místo    VÝLETNÍCI Žďár nad Sázavou

 13. místo    TŘEŠNIČKY Havlíčkův Brod

 14. místo    SENIORFIT Havlíčkův Brod

 15. místo    POHLEĎAČKY Pohled • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz  
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2019 / 7.10.2019

Počet návštěv: 1874
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek