Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Dny evropského dědictví otevřou památky

HDJ
Dny evropského dědictví v Kraji Vysočina nabídnou zájemcům během dvou prvních zářijových víkendů možnost navštívit památky napříč regionem. Na mnohé z nich bude vstup zdarma, v některých budou speciálně připravené prohlídky nebo budou otevřeny běžně nepřístupné prostory.
 

 
 

sobota 3. září 2016

Muzeum Vysočiny Jihlava připravilo ve spolupráci s městem Jihlava mimo jiné komentované prohlídky v kostele sv. Jakuba Většího, v Minoritském kostele Nanebevzetí Panny Marie a v kostele Povýšení sv. Kříže. (Archeolog Mgr. David Zimola zajišťuje komentované prohlídky v kostele sv. Jakuba Většího, v Minoritském kostele Nanebevzetí Panny Marie a v kostele Povýšení sv. Kříže. Dále se v rámci této akce v prostorách radnice uskuteční přednáška akad. mal. Martina Kosa Jihlava ve fotografiích včera a dnes. A v nabídce je i komentovaná prohlídka interiéru expozičních budov muzea s Mgr. Silvií Čermákovou)


Horácké divadlo Jihlava zpřístupní své prostory a nabídne prohlídky divadla s v časech: 9, 10, 11, 12 a 13 hodin. Vstupenky budou zdarma na jednotlivé časy k dispozici v předprodeji HDJ. Vstupenky budou zdarma na jednotlivé časy k dispozici v předprodeji HDJ.


Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě bude po celý den vstup zdarma a v 9 hodin komentovanou prohlídku v budově na Komenského 10 a v 11 hodin v budově na Masarykově nám. 24. Prohlídky povede Mgr. Jana Bojanovská.

 

sobota 10. září 2016

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod bude od 9 do 16 hodin v Havlíčkově Brodě společně s městem zajistí otevření klášterního kostela sv. Rodiny a Štáflovy bašty a Havlíčkova domu, kde bude kromě aktuální výstavy o peruánské Amazonii volně přístupná i expozice Karla Havlíčka Borovského od jehož narození si letos připomínáme 195 let.


Muzeum Vysočiny Pelhřimov zve zdarma na prohlídku muzea, šatlavy, domečku Msgre Vaňka.


Hrad Kámen si v tento den můžete prohlédnout za mimořádně snížené vstupné.


Muzeum Vysočiny Třebíč zpřístupní stálou expozici Lidé. Místa. Osudy. pro veřejnost zdarma, stejně jako galerii Tympanon (schodiště ve východním traktu zámecké budovy, s pohledem na vstupní portál bývalé křížové chodby benediktinského kláštera, zdobený románským tympanonem.


Horácká galerie v Novém Městě na Moravě nabízí vstup zdarma od 9 do 17 hodin a v 10 a ve 14 hodin komentované prohlídky. V 16 hodin proběhne vernisáž výstavy Václav Malina.


Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě bude nabízet  bez vstupného prohlídku objektu galerie a aktuální výstavy. Navíc je pro zájemce připravena ve 14 hodin komentovaná prohlídka výstavy Příběhy brodských domů.

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: novotna.l@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Dny evropského dědictví otevřou památky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2016 / 2.9.2016

Počet návštěv: 3503
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek