ObnovitZměnit na párové zobrazení

Původní příspěvek:
958814, Výstava Moderní architektura Humpolecka, -,30.6.2015 07:10:01

959382, 22.7.2015 14:24:16,  Návštěv: 117
Autor:  Svatošová Jitka (Registrovaný uživatel)  (IP: 192.168.32.44)  
Město:   
Předmět: REAKCE: Výstava Moderní architektura Humpolecka 
Vážený pane Dvořáku,

vážíme si Vašeho zájmu a zejména snahy o záchranu objektu hospodářského pavilonu v areálu bývalé nemocnice v Jihlavě, jejímž autorem je arch. B. Fuchs.
Není nám ovšem známo, jak tvrdíte, že by kraj požehnal záměru zbourat tento objekt. Kraj Vysočina se jako jeden z dotčených orgánů pouze 2x vyjadřoval k návrhu na prohlášení nejdříve celého areálu bývalé nemocnice a poté pouze jeho části. V obou vyjádřeních krajský úřad pouze nedoporučil návrhy k prohlášení za kulturní památky, nepadlo ani slovo o tom, že by stavby měly být zbořeny. Jistě Vám je známo, že kraj není vlastníkem objektu a tedy nemá právo s ním jakkoliv nakládat a ani do práv vlastníka zasahovat.
Je smutné, že prohlášení za KP se někdy veřejnosti jeví jako jediná možnost, jak ohrožené objekty zachránit. Bohužel osvěta a snaha o hlubší poznání a docenění zejména moderní architektury širokou veřejností, ale především jejich vlastníky musí začít dříve. Spojení osvícených vlastníků a vnímavých tvůrců je východiskem kvalitní architektury.

Zkusme spolu představit veřejnosti Jihlavy zapomenuté klenoty nedávné doby (bez ohledu na jejich prohlášení za kulturní památky), které by z mapy Jihlavy neměly zmizet, ale jejichž regionální hodnota dává našemu krajskému městu nezaměnitelnou tvář.

S pozdravem
Ladislav Seidl
odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Krajský úřad Kraje Vysočina 
Vložit reakci
Reakce:
nejsou