Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Díky BATERKOMÁNII narostl sběr baterií o 70 % a na charitu půjde přes 105 tisíc korun

Díky BATERKOMÁNII narostl sběr baterií o 70 % a na charitu půjde přes 105 tisíc korun
Celkem 9 505 kilogramů baterií se od dubna do října vybralo ve 20 městech zapojených do soutěže BATERKOMÁNIE v Kraji Vysočina. Její organizátoři, kterými byly Kraj Vysočina a nezisková společnost ECOBAT, před zahájením projektu slíbili, že za každý odevzdaný kilogram věnují 10 korun na charitativní projekty v kraji. Díky tomu bude 95 505 korun rozděleno mezi tři vybrané projekty, a to konkrétně na pomoc školačce Adélce z Polné, která trpí autismem, dále na pomoc postiženému Ríšovi z Třeště a na aktivitu „Zasaď svůj strom“ v Počátkách. Původně avizovaný finanční příspěvek navíc organizátoři ještě navýšili o 10 000 korun, a to umožnilo z BATERKOMÁNIE přispět i na tělocvičnu pro Denní stacionář Bludiště v Chotěboři.
 

 
 

„Lidé v Kraji Vysočina vzali soutěž ve sběru baterií vážně. O tom svědčí téměř deset tun baterií vybraných během projektu, které jsme již předali k recyklaci. Když toto číslo srovnáme se stejným obdobím loňského roku, jsme velmi potěšeni, protože ve 20 zapojených městech se vytřídilo o 70 % více baterií. A to je skvělý výsledek,“ říká Petr Kratochvíl ze společnosti ECOBAT, která byla jedním z organizátorů soutěže a zároveň zajišťuje sběr a recyklaci baterií v České republice.

 

A jaký byl princip BATERKOMÁNIE? Před začátkem soutěže každé z dvaceti soutěžících měst vybralo „svůj“ charitativní nebo obecně prospěšný projekt. Finanční příspěvek 95 505 Kč za vybrané baterie se nyní rozděluje mezi projekty navržené třemi nejúspěšnějšími městskými úřady. Tedy těmi, které vybraly nejvíc baterií v přepočtu na jednoho úředníka.

 

Na prvním místě se umístil Městský úřad Polná, kde se podařilo vybrat rekordních 68,7 kg baterií na zaměstnance úřadu. Projekt DEJ BATERKU PRO ADÉLKU nominovaný Polnou díky tomu obdrží 47 525 korun. Druhý byl Městský úřad Třešť s 13,3 kg baterií na úředníka. Třeští nominovaný projekt DEJ BATERKU PRO RÍŠU získá 28 515 korun. Na třetím místě skončil Městský úřad Počátky (10,7 kg) a jím nominovaný projekt ZASAĎ SI SVŮJ STROM obdrží 19 010 korun. A protože jen s malým odstupem se na čtvrtém místě umístil Městský úřad Chotěboř (10,1 kg na úředníka), rozhodli se organizátoři přispět ještě navíc částkou 10 000 korun i na TĚLOCVIČNU PRO DENNÍ STACIONÁŘ BLUDIŠTĚ v Chotěboři.

 

„Těší mě, že lidé v kraji slyšeli na spojení sběru baterií, tedy ochrany přírody a charity. A jsem moc rád, že díky BATERKOMÁNII můžeme finančně přispět těm, kteří to potřebují. Nejde jen o samotnou částku, věřím také, že je důležité, že obdarovaní zaznamenali tu velmi lidskou podporu a že se o jejich problémech či potřebách i díky projektu ví o trochu víc,“ dodává Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro životní prostředí a zemědělství.

 

Do soutěže se zapojila města Golčův Jeníkov, Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice, Kamenice nad Lipou, Ledeč nad Sázavou, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Nové Město na Moravě, Pelhřimov, Počátky, Polná, Světlá nad Sázavou, Telč, Třebíč, Třešť, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou a Krajský úřad Kraje Vysočina. Pro BATERKOMÁNII se baterie vybíraly i při zápase hokejistů HC Dukla Jihlava s HC Frýdek-Místek.


Soutěž BATERKOMÁNIE v Kraji Vysočina organizovala nezisková společnost ECOBAT, která v ČR zajišťuje sběr a recyklaci baterií, ve spolupráci s Krajem Vysočina. Projekt vznikl v rámci dohody o spolupráci při řešení projektu „Intenzifikace zpětného odběru baterií v Kraji Vysočina“.


ECOBAT s.r.o., je nezisková organizace, která od roku 2002 zajišťuje zpětný odběr a recyklaci přenosných baterií v České republice. V roce 2017 zpětně odebrala 1 681 tun baterií, což představuje 46 % baterií dodaných na trh. ECOBAT provozuje více než 20 000 míst zpětného odběru.

 

ecobat

 • zpráva převzata
 • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
  Krajský úřad Kraje Vysočina, tisk@kr-vysocina.cz

Kontakty pro média:

Open Communication, Jana Čechová, PR Manager
e-mail: jana.cechova@open-com.cz, tel. +420 603 574 631

 

ECOBAT s.r.o., Eva Gallatová, manažerka marketingu
e-mail: eva.gallatova@ecobat.cz, tel.: + 420 733 182 188, www.ecobat.cz,  Facebook

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2018 / 12.11.2018

Počet návštěv: 3120
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek