Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

DigiVill: Uzavřena dvouletá série seminářů z oblasti digitalizace a využívání elektronických nástrojů pro řízení obcí

DigiVill
Celkem 10 seminářů a exkurzí nabídl během dvou let starostům a zástupcům obcí, krajů i neziskového sektoru přeshraniční projekt financovaný z prostředků programu Interreg Rakousko – Česká republika. Pod hlavičkou projektu DigiVill byla pro stovky účastníků z Kraje Vysočina, krajů Jihočeského, Jihomoravského a pro partnery z Dolního Rakouska připravena série sdílení příkladů dobré praxe v oblasti digitalizace, především pak kyberbezpečnosti, využití elektronických nástrojů v řízení běžných životních situací, rychlém předávání informací, komunikaci s občany, práci se sociálními médii. Poslední semináře nabídly řešení pro práci s nejčastěji využívanými grafickými programy, vychytávky při urychlování práce s PC nebo zkušenosti i využívání elektronických nástrojů při poradách a veřejných diskuzích.
 

 
 

ávěrečný seminář projektu DigiVill věnovaný digitálním nástrojům pro týmovou spolupráci se konal 3. – 4. listopadu 2022 v Telči. Pozvání k předání zkušeností v oblasti každodenního využívání PC přijala Kateřina Švidrnochová. Během jejího semináře si přítomní hosté vyzkoušeli práci s volně přístupnými programy pro sdílení úkolů, vedení a spolupráci týmů, on-line komunikaci při práci tzv. na dálku. Účastníci kurzu veškeré novinky okamžitě praktikovali na svých PC i mobilních telefonech. Starosta obce Mořice Tomáš Pavelka představil praktické změny, které za jeho vedení změnily přístup obecní samosprávy k předávání informací, sdílení úkolů i využívání elektronického územního plánování ve prospěch rychlého a efektivního rozhodování.

Na základě poptávky pravidelných účastníků kurzů byl do programu semináře zařazen blok Davida Svobody, uznávaného odborníka a lektora využívání grafického programu Canva. Během několika výukových hodin rozšířil uživatelskou schopnost využívat rozšířený program pro úpravy grafik, sdílení šablon, editaci dokumentů, nabídl i přehled zvukových a video nástrojů, upozornil na nejčastější chyby při práci s grafickými programy.

Jihočeští partneři projektu představili výstupy Analýzy nástrojů pro úpravy veřejných prostranství a pilotních projektů ve vybraných obcích.

 

Organizační tým projektu DigiVill (ATCZ248) děkuje všem účastníkům nabídnutých seminářů a exkurzí za zájem o přednášená témata i za pozitivní zpětnou vazbu, které se jednotlivým aktivitám po celou dobu trvání projektu dostávalo.

 

Interreg

DigiVillDigiVillDigiVillDigiVillDigiVillDigiVillDigiVill 

 • e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2022 / 7.11.2022

Počet návštěv: 566
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies