Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Devět zastávek Letní školy pro seniory v Kraji Vysočina

Univerzita třetího věku má další absolventy
Kraj Vysočina připravuje projekt s názvem Letní škola seniorů III. V roce 2014 realizoval v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko první ročník Letní školy seniorů a ze strany seniorů zaznamenal velký zájem, proto v roce 2015 v této aktivitě pokračoval, a to v rámci projektu Na pomoc seniorům Kraje Vysočina, a letos se uskuteční už třetí ročník. „Navazujeme tím na dobrou tradici vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, které se koná ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava nejen v krajském městě, ale i v domovech pro seniory,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Otevírá se tak možnost vzdělávání seniorů v dalších částech kraje, i z menších měst a obcí, které mají dobrou spádovost ve svém mikroregionu. Obce zařazené do projektu letošního ročníku školy seniorů jsou Brtnice, Třešť, Velká Bíteš, Třebíč, Měřín, Humpolec, Ždírec nad Doubravou, Číměř a Pacov.

 

Na seniory čeká celkem pět přednáškových bloků, které budou obsahově velmi rozmanité a pro seniory jistě atraktivní. Pro příklad uvádíme zkrácené názvy přednášek: Aby stáří nebolelo, Uzel na paměti, Život kosmonauta na oběžné dráze, Zahrada pro radost i pro zdraví a Emoční inteligence. Celé názvy přednášek i časový harmonogram průběhu Letní školy seniorů najdete v příloze pod touto zprávou.


Všechny přednášky budou pro seniory zdarma, potrvají zhruba 90 minut a senioři dostanou ke každé přednášce písemné materiály. Zahájení Letní školy seniorů je plánováno na začátek července a potrvá až do září letošního roku. Lekce se budou konat v pravidelných čtrnáctidenních intervalech.


  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.5.2016 / 26.5.2016

Počet návštěv: 7633
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies