Cesta: Titulní stránka > Miroslav Houška - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Dětská výtvarná soutěž Muzea Vysočiny Jihlava

Dětská výtvarná soutěž Muzea Vysočiny Jihlava
Už devatenáct let pořádá Muzeum Vysočiny Jihlava fotosoutěž, která se setkává s velkým zájmem z řad veřejnosti. V hlavní kategorii soutěží dospělí a ve vedlejších se mohou účastnit studenti a žáci. V žákovské skupině je zájem poměrně malý, neboť fotografování jako koníček se v útlém věku teprve formuluje. „Děti rády kreslí a malují. Proto Muzeum Vysočiny Jihlava vyhlásilo novou výtvarnou soutěž s názvem Malý ateliér pro všechny děti až do 14 let. Letošní téma jsou MOTÝLI,“ sdělil Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
 

 
 

Fotografická soutěž jihlavského muzea PHOTOGRAPHIA NATURA je již zaběhnutou akcí, ze které vzešla vždy velmi pěkná výstava soutěžních fotografií, která se těší oblibě mezi návštěvníky muzea. Ta poslední za rok 2021 je v expoziční budově na Masarykově náměstí v Jihlavě k vidění až do 6. února. Pro mnohé fotografy z řad amatérů je toto vítanou příležitostí, jak dostat svoji fotografii na výstavu. A právě i toto by mohlo být impulzem pro děti. Když se jim podaří nakreslit nebo namalovat pěkný obrázek, je velmi pravděpodobné, že bude v příštím roce rovněž vystaven na výstavě v muzeu, která je plánována na období únor a březen 2023. A kdo se může pochlubit, že už v raném věku měl své dílo na výstavě?

 

Proto pokud máte ve svém okolí nějaké dítě, které má výtvarné nadání, určitě ho pobídněte, aby se do soutěže zapojilo. Vítána jsou dvourozměrná díla, ať již v podobě kresby, malby nebo grafiky. Vyhlášeny jsou hned tři věkové kategorie, a to od nejmenších do 6 let, druhá pro děti ve věku 6 až 10 let a poslední od 10 do 14 let. Od každého soutěžícího bude přijato v jednom roce maximálně pět výtvorů.  Soutěž je otevřená nejenom pro děti z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Své práce můžete zanést či zaslat do muzea v průběhu letošního roku. Hned v lednu 2023 zasedne sedmičlenná porota, která vybere v každé kategorii tři nejlepší práce. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostní vernisáži výstavy na začátku února příštího roku. Těšit se můžete na pěkné ceny a pamětní diplomy.

 

A jaké je téma pro letošek? Jak už uvedl Roman Fabeš, jsou to motýli. Ti bývají častým motivem právě v dětské tvorbě. Však poletovat motýla určitě viděl každý, neboť patří k druhému největšímu řádu hmyzu. Hned po broucích. Na světě se vyskytuje okolo 180 000 druhů. Krása motýlích křídel přitahuje pozornost. Šupinky, které pokrývají rub i líc křídel, a lom světla na nich společně s pigmenty dává vzniknout úžasným barvám. Pokud se malým malířkám i malířům podaří přenést tuto barevnou nádheru na papír, vzniknou zajisté zdařilá díla. Jestliže budete mít jakýkoliv dotaz k této výtvarné soutěži, neváhejte se obrátit přímo na jejího kurátora Pavla Bezděčku z Muzea Vysočiny Jihlava. Pokud je vám vše jasné, tak stačí vzít do ruky tužku nebo pastelky či barvy a pustit se s chutí do díla. Všem držíme pěsti.  


mvj

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2022 / 28.1.2022

Počet návštěv: 938
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies