Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Děti ze Zakarpatí se zúčastnily letního tábora na Vysočině

Děti ze Zakarpatí se zúčastnily letního tábora na Vysočině
Partnerské regiony kraj Vysočina a Zakarpatská oblast Ukrajiny mají za sebou další úspěšný projekt. Dvacet ukrajinských dětí a dva dospělí se v prvním červencovém týdnu účastnili letního tábora na Vysočině. Měli tak jedinečnou možnost poznat, jak tráví prázdniny české děti, seznámit se s novými kamarády, zahrát si zajímavé soutěže a hry a poznat krásnou českou přírodu.
 

 
 

Letní tábor zorganizoval dům dětí a mládeže Junior z Chotěboře. „Zpočátku jsme se obávali jazykové bariéry, ale děti se rychle spřátelily, bez problémů si porozuměly. Dokonce z vlastní iniciativy uspořádaly česko-ukrajinské divadelní představení,“ zhodnotil atmosféru na táboře jeden z organizátorů. Táborníky navštívil také Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina, a předal jim drobné prezentační dárky za kraj. „V táboře byla cítit příjemná a přátelská atmosféra. Setkávání dětí a mládeže je jednou z oblastí, která by se měla do budoucna v rámci spolupráce regionů podporovat“, uvedl. Kateřina Nedvědová, jejímž úkolem je koordinace projektů spolupráce mezi oběma kraji, zmínila, že zaznamenává zvýšený zájem o reciproční aktivity. „Občas se ozývají rodiče dětí z našeho kraje, zda nepořádáme nějaké prázdninové rekreační a poznávací pobyty v Zakarpatské oblasti. Prozatím pro ně nemáme kladnou odpověď ...“, dodává s úsměvem a pomýšlí už na další možné směry rozvoje mezinárodního partnerství.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Děti ze Zakarpatí se zúčastnily letního tábora na Vysočině
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.7.2010 / 9.7.2010

Počet návštěv: 15069
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek