Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Děti ze Zakarpatí přijely tábořit na Vysočinu

Děti ze Zakarpatí přijely tábořit na Vysočinu
V polovině srpna přijely do tábořiště občanského sdružení KADET u Nové Říše děti z Masarykovy školy v Užhorodě. Na této škole se od loňského září vyučuje oficiálně český jazyk a pozvání na Vysočinu bylo odměnou pro nejlepší studenty. „Ukrajinské děti mají jedinečnou příležitost procvičit si při táborových aktivitách, co se naučily v hodinách českého jazyka, najít si nové kamarády a poznat českou kulturu,“ uvedla Kateřina Svobodová ze sekretariátu hejtmana a dodává, že spolupráce Kraje Vysočina se Zakarpatím trvá už více než sedm let a za tu dobu se z krajské úrovně rozšířila i do jednotlivých měst, škol nebo sociálních ústavů. Prázdninový pobyt u Nové Říše skončí ukrajinským i českým dětem v sobotu 30. srpna.
 

 
 

V pátek 22. srpna navštívili česko-ukrajinský tábor členové Rady Kraje Vysočina Jana Fialová a Martin Hyský. Zástupci Kraje Vysočina se seznámili s dětmi a činností tábora, předali dárky od Kraje Vysočina a společně s dětmi absolvovali prohlídku premonstrátského kláštera v Nové Říši. Pobyt ukrajinských dětí na Vysočina zajistil kraj ve spolupráci s Krajskou radou dětí a mládeže Kraje Vysočina. Organizátorem tábora u Nové Říše je Občanské sdružení KADET – Centrum volného času Hrubínka, Třebíč, pod vedením Jana Burdy.

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.8.2014 / 26.8.2014

Počet návštěv: 9223
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek