Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Děti z ZŠ a MŠ Lukavec zvítězily ve zdolávání opičí dráhy

Pohár
Vítězové druhého ročníku soutěže Hejtmanův pohár přijeli do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě, aby si převzali své vybojované ceny. Největší aktivitu a nejlepší výsledky ve zdolávání tzv. opičí dráhy prokázali, už po druhé, žáci ZŠ a MŠ Lukavec, kteří si společně se svým ředitelem Petrem Musilem převzali pohár, sladkou odměnu i šek v hodnotě deset tisíc korun. Druhé místo a čtyřtisícový šek na nákup sportovního vybavení si vysoutěžily děti ze ZŠ Senožaty a třetí místo a šek na tisíc korun zaslouženě patří ZŠ a MŠ Valeč.
 

 
 

Druhé ročníku soutěže se v Kraji Vysočina zúčastnilo osm škol, které projevily aktivitu a chtěly u svých svěřenců podpořit zdravý životní styl i pozitivní vztah k pohybovým aktivitám. „Opičí dráha je plná kreativních překážek a prověří všestranné sportovní nadání zapojených žáků. Navíc tím, že má dráha unifikovanou podobu a je možné ji postavit v každé tělocvičně nebo na multifunkčním hřišti, mohou se ji zúčastnit všechny děti zapojených škol,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která vítězům pogratulovala a předala ceny.


„Na soutěži je hezké, že se projevuje soudržnost mezi dětmi, které se navzájem povzbuzují. Ve druhém ročníku navíc soutěžili také učitelé a dokonce pan ředitel, za kterého bylo padesát bodů. Jenže náš pan ředitel Petr Musil byl po operaci kyčlí, a proto mu s absolvováním dráhy pomáhali naši žáci,“ pochvalovala si aktivitu všech učitelka a organizátorka soutěže na ZŠ a MŠ Lukavec Zdeňka Křížová.


Podle organizátorů navíc soutěž není jen o sportovním výkonu, ale vzhledem k tomu, že školy dostávají body za zpracovaná videa, fotografie ze soutěže, za obrázky z výtvarné výchovy nebo za složené písničky z hudební výchovy, to vše totiž souvisí se soutěží Hejtmanův pohár, prokazují svou aktivitu a mají větší šanci na úspěch. „Vítězí proto ta škola, která je nejaktivnější a do soutěže jakýmkoli způsobem zapojí nejvíce žáků,“ vysvětlil Jakub Molnár, výkonný ředitel Asociace amatérských sportů ČR, která soutěž organizuje.


Na Vysočině se letos zúčastnilo bezmála tisíc žáků z osmi škol. Celorepublikově pak opičí dráhu za realizované dva ročníky soutěže absolvovalo téměř 80 tisící žáků z celkem 313 školských zařízení.


Radní Jana Fialová předává pohár a šek v hodnotě 10 tisíc korun řediteli vítězné ZŠ a MŠ Lukavec Petru Musilovi

Radní Jana Fialová gratuluje řediteli ZŠ a MŠ Lukavec Petru MusiloviVítězové Hejtmanova poháru na Vysočině ZŠ a MŠ Lukavec

Vítězové Hejtmanova poháru na Vysočině ZŠ a MŠ Lukavec
Druhé místo patří soutěžícím ze ZŠ Senožaty

Druhé místo patří soutěžícím ze ZŠ Senožaty
Pomyslnou bronzovou medaili si vybojovali žáci ZŠ a MŠ Valeč

Pomyslnou bronzovou medaili si vybojovali žáci ZŠ a MŠ Valeč


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Děti z ZŠ a MŠ Lukavec zvítězily ve zdolávání opičí dráhy
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 15.11.2016 / 15.11.2016

Počet návštěv: 3761
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek