Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Deset let podpory sportu Kraje Vysočina v číslech

sport
Dotace do sportu, peníze na rozvoj pohybových aktivit, výstavba sportovních areálů nebo individuální podpora výjimečným sportovním talentům – za posledních deset let šlo z rozpočtu Kraje Vysočina tímto směrem nejméně 380 miliónů korun. Jen prostřednictvím grantů Fondu Vysočiny rozdělil Kraj Vysočina více než 36,5 miliónů korun, a to na údržbu sportovišť, na pravidelné celoroční sportovní aktivity dětí a mládeže, na pravidelné provozování sportu jako modelu životního stylu. Tuto formu krajské podpory využívají například jezdecké kluby, tělovýchovné jednoty, školní sportovní kluby, kluby tenisu, aerobiku nebo krasobruslení, atletiky nebo florbalu.
 

 
 

Vedle Fondu Vysočiny bylo za posledních 10 let poskytnuto Krajem Vysočina téměř 49 miliónů korun Všesportovnímu kolegiu Kraje Vysočina, které krajskou podporu rozdělilo tělovýchovným a sportovním spolkům s krajským uspořádáním a působností v regionu. Téměř 22 miliónů korun poslal Kraj Vysočina přímo organizátorům největších sportovních podniků na Vysočině – za podpory Kraje Vysočina jsou pravidelně pořádány např. Zlatá podkova v Humpolci, Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě, stejně jako vrcholové biatlonové podniky, Běh městem Jarmily Kratochvílové v Golčově Jeníkově... speciální pozornost věnuje Kraj Vysočina vrcholovému fotbalu a hokeji, jako nejpočetněji zastoupeným sportům napříč generacím. Podpora každoročně směřuje také Klubu českých turistů nebo Sborům dobrovolných hasičů na přípravu mládeže na hasičské soutěže.


Více než 51 miliónů korun pomohlo fungování krajských sportovních center talentované mládeže, v současné době jich v regionu funguje už šestrnáct. Díky nim se daří podporovat největší sportovní talenty např. ve fotbale, házené, lyžování, plavání, ledním hokeji, ale i v atletice, šachách nebo stolním tenise. A když už se daří, je potřeba o sobě dát vědět, Kraj Vysočina každoročně financuje účast krajské výpravy na olympiádách dětí a mládeže – uhradí mladým sportovcům ubytování a stravování v rámci týdenních her, zajistí logistiku a dopravu a jednotné sportovní oblečení. Za posledních 10 let to vše za více než 16 miliónů korun. O stupeň výše je podpora pořádání mistrovství nebo spoluúčast Kraje Vysočina na nákladech vzniklých účastí na mistrovstvích – za posledních 10 let 11,7 miliónů korun.


Patrně nejmasivnější podpora šla v minulosti na vybudování Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě. Nejmodernější biatlonový areál v České republice je pravidelně místem konání světových podniků a patří mezi diváky k vyhledávaným sportovním místům. Postupem času se do areálu podařilo přilákat také MTB světový pohár nebo soutěže psích spřežení. Areál je celoročně přístupný veřejnosti – k dispozici jsou v zimě tratě pro běžkování, v létě singltrackové a pumptrackové tratě.

 (Výčet podpory nemusí být kompletní. Záleží na vnímání přijatých podpor.)


  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Deset let podpory sportu Kraje Vysočina v číslech
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2019 / 17.5.2019

Počet návštěv: 2402
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek