Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Den s hejtmanem v Bystřici nad Pernštejnem

Bystřice nad Pernštejnem
Mikroregion Bystřicko a město Bystřice nad Pernštejnem byly další oblastí, kterou ve středu 25. března navštívil hejtman Jiří Běhounek v rámci svých pravidelných cest po kraji Vysočina. Hejtman Běhounek společně s prvním náměstkem Vladimírem Novotným se setkali nejen s představiteli města a městského úřadu v Bystřici nad Pernštejnem, ale navštívili také firmu Wera Werk, místní zemědělskou školu a debatovali s bystřickými seniory. Na závěr návštěvy se uskutečnilo jednání se starosty celého Mikroregionu Bystřicko.
 

 
 

Vedoucí jednotlivých odborů městského úřadu v Bystřici nad Pernštejnem seznámili oba představitele kraje se svojí činností, připravovanými plány a projekty. „Bystřice je příkladem města, které se snaží hledat příležitosti, prostředky a možnosti, jak přispět ke svému rozvoji a maximálně zvýšit kvalitu života pro své občany. K tomu velkou měrou přispívá i aktivní přístup města k přípravě projektů a úspěšné čerpání peněz z evropských fondů,“ uvedl při návštěvě radnice náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

 

Dalším bodem programu byla návštěva nejvýznamnějšího zaměstnavatele ve městě a zároveň druhého největšího zaměstnavatele v regionu firmy Wera Werk, která se zabývá vývojem, výrobou a odbytem utahovacího nářadí. Hejtman Běhounek velice ocenil spolupráci firmy s Vyšší odbornou školou a Střední odbornou školou v Bystřici nad Pernštejnem a Střední školou technickou ve Žďáře nad Sázavou při vzdělávání a praktické výuce studentů. Wera Werk nabízí studentům například letní brigády, stipendia, absolvování povinné praxe nebo podporu při koupi učebních pomůcek v prvním ročníku studia.

Odpoledne následovalo jednání na zmíněné Vyšší odborné škole a Střední odborné škole v Bystřici nad Pernštejnem, jejímž zřizovatelem je kraj Vysočina. Tématem číslo jedna byl objekt školního statku a jeho využití a také plánované opravy a investice na budovách školy.

 

V nabitém programu se podařilo naplánovat i debatu se seniory v místním domě s pečovatelskou službou. „Jak jsem správně očekával většina dotazů seniorů směřovala k regulačním poplatkům. Stále se potvrzuje to, co už jsem říkal mnohokrát – zavedení regulačních poplatků postihlo nejvíce ty, kteří se nemohou bránit a vyžadují zvýšenou péči, tedy děti a seniory. Od většiny přítomných zazněly návrhy a přání na jejich úplné zrušení nebo alespoň odstranění poplatku za položku na receptu,“ okomentoval hejtman Jiří Běhounek setkání se seniory.

Z jednání se starosty bystřického mikroregionu, které se uskutečnilo na závěr návštěvy, vyplynula řada námětů k hlubší diskusi a dlouhodobějšímu řešení jako například severojižní propojení kraje Vysočina, dopravní dostupnost regionu, stanovení ochranných pásem kolem vodní nádrže Vír, podpora mikroregionů obecně a další.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Den s hejtmanem v Bystřici nad Pernštejnem
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2009 / 27.3.2009

Počet návštěv: 32118
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek