Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Den s Krajem Vysočina jako pocta letošním dožínkám

Den s Krajem Vysočina 2017
Organizátoři letošního Dne s Krajem Vysočina představili 8. září na jihlavském náměstí to nejlepší, co nabízí zemědělství napříč celým regionem. I přesto, že letošní dožínky v Kraji Vysočina ještě neskončily, není nikdy dost oslav darů úrodné půdy. Kraj Vysočina pro letošní rok k pořadatelství velké přehlídky přizval nejen své střední odborné školy, ale také podnikatele v zemědělství, gastronomii, lesnictví a velký prostor pro prezentaci dostaly environmentální aktivity a ochrana přírody.
 

 
 

Celý den byl v obležení především obrovský stan s programem pro mateřské a základní školy, kde si mohli příchozí vyzkoušet své znalosti z lesů, polí i ryb těsné blízkosti se sbíraly brambory na čas s adekvátní odměnou byl balíček kvalitních nových brambor. Bez odměny, ale s maximálním diváckým zážitkem probíhalo odvětvení  pět metrů dlouhých klád žáky Střední odborné školy Nové Město na Moravě. Velký prostor měli na jihlavském náměstí chovatelé drobného domácího zvířectva, Záchranná stanice živočichů Pavlov a vysočinští včelaři.

Menší děti se nejčastěji zdrželi v herní zóně připravené odpadářskými firmami, starší děti – budoucí středoškoláci mířily rovnou k improvizovanému parkovišti krajské flotily Kaipanů, postavené v rámci projektu Postav si své auto. Poprvé zde s velkou rodinou představily nové modely s originálním designem roku 2017. Obrovskou třešničkou „na dortu“ byl gastrostan, který byl celý den v obležení návštěvníků. Za ceny surovin mohla veřejnost ochutnat výsledky práce studentů krajských středních gastroškol, regionálních vyhlášených firem a restaurací. Bylo z čeho vybírat – tradiční horácké koláče, dýňové pochoutky, závitky, rybí kuchyně, čerstvě pražená káva, palačinky s desítkami příchutí nebo bramborové speciality.

Hlavní program sestavili pořadatelé z uměleckého vystoupení sportovní skupiny Urban Sence, dechové hudby pro starší a pokročilé, z gastroshow s veřejnou ochutnávkou a krátce po 16:00 hodině vystoupí se svým magickým „uměním“ mág Richard Nedvěd.

 

Děkujeme všem návštěvníkům za aktivní účast a těšíme se na další ročník Dne Kraje Vysočina. Za rok na viděnou.


Den s Krajem Vysočina 2017Den s Krajem Vysočina 2017Den s Krajem Vysočina 2017Den s Krajem Vysočina 2017Den s Krajem Vysočina 2017Den s Krajem Vysočina 2017

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2017 / 8.9.2017

Počet návštěv: 3155
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek