Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce

Den českého strakatého skotu
Začátek září patří na Vysočině i letos oslavám českého strakatého skotu. Z malé regionální výstavy jednoho plemene se v průběhu let stalo tradiční odborné setkání chovatelů, největší svého druhu v České republice a jedno z největších ve střední Evropě. Radešínská Svratka se stala centrem výměny zkušeností, prezentací novinek, odborných trendů a právem se může pyšnit titulem hlavní město českého strakatého skotu. Mezi významnými hosty v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou se zahájení výstavy zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.
 

 
 

„Živočišná výroba, tedy i chov skotu, je nejen nedílnou součástí zemědělství, ale i nedílnou součástí našeho venkova a výrazným zdrojem zaměstnanosti. Cením si proto všech aktivit, které ji podporují. Rád bych poděkoval všem organizátorům a iniciativním chovatelům, kteří se obětavě věnují přípravě setkání v Radešínské Svratce,“ ocenil aktivitu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Ku příležitosti letošního dvanáctého ročníku národní výstavy českého strakatého skotu významní hosté slavnostně otevřeli nové sídlo svazu chovatelů českého strakatého skotu, právě v Radešínské Svratce. Po dlouhých letech putování po pronájmech má tak pevnou základnu pro svoji činnost.

 

Na chovatelském setkání byla předvedena téměř stovka špičkových zvířat českého strakatého plemene z celé země. Živočišná výroba má podobně jako bramborářství na Vysočině dlouholetou tradici. Na území našeho regionu je chováno více než 211 tis. kusů skotu, z toho 83 tis. krav. To je téměř 16 % z celkového počtu skotu v ČR. V mezikrajském srovnání tak patří Kraji Vysočina první místo.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 11.9.2014 / 11.9.2014

Počet návštěv: 5725
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies