Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Den budoucnosti s Mladou univerzitou

PC
V rámci celotýdenního programu letošní „táborové“ Mladé univerzity Waldviertel Vysočina včera téměř stovka dětí z Dolního Rakouska a Vysočiny absolvovala zážitkový den v Jihlavě a Telči. Kromě přednášek rozšiřující znalosti mladých lidí v náročném světě sociálních sítí nabízejících veřejně i skrytě nepravdy a lži se měly děti možnost zorientovat ve světě světla a jeho klamů. Horolezec Radek Jaroš nechal děti nahlédnout do světa extrémů, které musel zdolávat při pokořování nejvyšších vrcholů světových hor. Radek si, jako obvykle, nenechal pro sebe žádnou pikantnost, a tak si děti vyslechly jeho zážitky související s přežitím v částečném závalu lavinou nebo anabáze vysokohorských úrazů.
 

 
 

Téma  Digitálního světa – našeho světa budoucnosti dodrželi organizátoři i při přípravě pracovních dílen. Z osmi připravených aktivit byl největší zájem o program připravený v ZOO Jihlava a o pájení pro každého, kde lidé z Divadla fyziky připravili zadání vedoucí účastníky k sestavení vlastního zábavného obvodu. Podle slov Vojty Hanáka bylo zadání atraktivní i pro mladé slečny, které pracovaly velice pečlivě a ve výsledku odvedly velice kvalitní práci se skvělým výsledkem. Pozvánku, videospot a plakát na závěrečnou páteční slavnost pro rodiče si vytvořily děti ve skupině propagace a digitálu. „Cílem bylo naučit děti pracovat s nástroji, které jejich telefony nebo počítače nabízí, ale zůstávají jim stále skryty,“ říká Zbyněk Čech za vysočinskou stranu organizátorů. Kulisa města UNESCO Telč se promítla do práce digitální úpravy fotografií. Málokdo totiž pořízené fotografie upravuje, tak aby byla jejich vypovídací hodnota maximální. Na workshopu si děti upravily vlastní fotky Telče s pomocí dostupných efektů. Až při porovnání výsledku s originálem je zřejmé, jak se dá v digitálním prostředí s fotografií čarovat.

 

Jako každý rok děti kromě pestrého programu ocenily především vydatnou českou kuchyni.

Program Mladé univerzity Waldviertel Vysočina pokračuje až do pátku 9. srpna 2019, kdy bude v Rakouském Raabsu za přítomnosti rodičů a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka kemp slavnostně zakončen tradiční univerzitní slavností.

 

Mladá univerzitaMladá univerzitaMladá univerzitaMladá univerzitaMladá univerzitaMladá univerzita

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2019 / 8.8.2019

Počet návštěv: 2026
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek