Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Demolice, výstavba i rekonstrukce pavilónů Střední průmyslové školy v Třebíči (AUDIO)

SPŠT
Areál Střední průmyslové školy na ulici Manželů Curieových v Třebíči se bude v nejbližších měsících výrazně měnit. Pavilon budovy B krajské školy, který je hranici své životnosti, půjde k zemi a místo něj by měla v budoucnu vyrůst čtyřpodlažní budova s novou kotelnou. Podmínkou pro novou investici je však získání dotace z IROP. Kraj Vysočina jako zřizovatel školy plánuje také velkou rekonstrukci pavilonu A za účelem rozšíření kapacity odborných učeben. Předpokládané náklady na obě akce odhadem přesahují 200 miliónům korun.
 

 
 

„Cílem primární rekonstrukce pavilonu A je zkvalitnit výuku technických a řemeslných oborů a zmodernizovat související vybavení a konektivitu školy. Projektem vznikne sedm nových odborných učeben, jako například učebna programování CNC strojů, učebna kontroly včetně 3D měření nebo také učebny silnoproudé a slaboproudé elektrotechniky,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že investice zvýší kvalitu vzdělání ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčových kompetencích a navíc naplní poptávku zaměstnavatelů po kvalitní pracovní síle.

 

Součástí záměru je také demolice obou částí budovy B včetně základových konstrukcí i prostor stávající plynové kotelny. Přibližně na stejném místě má v případě získání dotace IROP vyrůst nová čtyřpodlažní budova, kde budou umístěné kmenové i odborné učebny v počtu 18 učeben pro 30 žáků a 16 odborných učeben pro 16 žáků. K dispozici má být i 13 kabinetů, šatny, hygienické zázemí a také nová kotelna. Budova má být navíc vybavena vnitřním výtahem umožňujícím přepravu imobilních osob.

 

Rada Kraje Vysočina na svém dnešním zasedání odsouhlasila zahájit zadávací řízení na veřejnou zakázku stavebních prací souvisejících s demolicí a výstavbou pavilonu B i rekonstrukcí pavilonu A. „Pokud se podaří celou akci úspěšně zrealizovat, bude možné uvolnit areál školy na ulici Demlova v Třebíči, jehož oprava by do budoucna vyžadovala vysoké náklady,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

 

Škola má v současnosti více než 1100 žáků a žákyň, je krajským centrem průmyslového technického vzdělávání, aktivně spolupracuje s firmami, konkrétně studijní zaměření Energetik a Mechanik seřizovač strojů pro zpracování plastů, a základními školami.


 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.9.2016 / 20.9.2016

Počet návštěv: 2630
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek