Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
 • Odkaz na zřizovatele
 • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Delegace ze Zakarpatí navštívila Vysočinu

M. M. Kičkovský
V závěru minulého týdne navštívila kraj Vysočina desetičlenná delegace ze Zakarpatí v čele s předsedou Zakarpatské oblastní rady Mychajlem M. Kičkovským. Na programu dvoudenní cesty byla kromě pracovního jednání i návštěva krajské záchranné služby, jihlavské nemocnice nebo také prohlídka vodní elektrárny na Dalešické přehradě.
 

 
 

"I přesto, že smlouva o spolupráci se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny je podepsána teprve rok a půl, jde o nejrychleji se rozvíjející partnerství. Společné projekty se však neomezují pouze na stavební akce, konkrétně rekonstrukce tamních škol, ale probíhají také v oblasti kulturní a sociální," uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Tématem jednání byla příprava projektů na příští rok a jejich spolufinancování, podzimní cesta vysočinských podnikatelů do Zakarpatí, možná spolupráce zdravotnických zařízení, vzájemné kulturní výměny uměleckých souborů a další.

Delegace ze Zakarpatí si během návštěvy Vysočiny stihla prohlédnout budovu a technické vybavení krajské záchranné služby, několik oddělení jihlavské nemocnice nebo také informační centrum jaderné elektrárny Dukovany. Na přání ukrajinské strany byla do programu zařazena i návštěva školy a kláštera v Nové Říši a prohlídka vodní elektrárny Dalešice.

Kraj Vysočina podepsal se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny smlouvu o spolupráci v únoru 2008.

 • září 2008 - dokončena rekonstrukce škol v Lazeščině a Strymbě (nová okna, dveře, úprava vnějších i vnitřních prostor)
 • říjen 2008 - primář a lékaři ze sanatoria a lázní v Solotvině navštívili kraj Vysočina
 • září 2009 - dokončena rekonstrukce škol v Lazeščině a Strymbě (výměna topení, radiátorů, instalace nového kotle, sociální zázemí), rekonstrukce sociálního zařízení pro postižené děti v Tjačivu (výměna oken a dveří), předání daru nemocnici v Rachivu (vyřazené ale plně funkční postele a stolky z Nemocnice Pelhřimov), obnova studánek a minerálních pramenů v Karpatské národní rezervaci a dobudování Turistického informačního centra ve "středu Evropy"
 • září 2009 - účast kraje Vysočina na mezinárodní výstavě Tureurocentr Zakarpattya
 • říjen 2009 - mise vysočinských podnikatelů do Zakarpatí (připravují hospodářské komory obou regionů)
 • listopad 2009 - návštěva ZŠ Strymba v kraji Vysočina
 • kulturní oblast - vystoupení Zakarpatského souboru písní a tanců v červnu 2008 a folklorního souboru z Lazeščiny v listopadu 2008 v kraji Vysočina
  Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad kraje Vysočina
  tel.: 724 650 161
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Delegace ze Zakarpatí navštívila Vysočinu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.8.2009 / 4.8.2009

Počet návštěv: 11964
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek