Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Dalším partnerem Kraje Vysočina by se mohlo stát Jižní Tyrolsko

Návštěva z Brixenu v Kraji Vysočina
Partnerství Havlíčkova Brodu se severoitalským Brixenem by se mohlo rozrůst na krajskou úroveň a Kraj Vysočina by tak mohl v budoucnu úzce spolupracovat s italským regionem Jižního Tyrolska. Z Kraje Vysočina odešel k možnému budoucímu partnerovi dopis, ve kterém hejtman Jiří Běhounek vyslovuje podporu spolupráce v nejrůznějších oblastech. „Společného máme samozřejmě Karla Havlíčka Borovského, jehož dům na Havlíčkově náměstí v Brodě jsme velmi rádi ukázali přátelům z Brixenu, kteří nejen Havlíčkův Brod, ale také celou Vysočinu v těchto dnech navštívili,“ prozradil hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Návštěva z Brixenu si se zájmem vyslechla informace o základních životních meznících Karla Havlíčka Borovského, řadu z nich prý nikdy neslyšela. Ocenila fotografii města Brixen, kam byl Karel Havlíček Borovský v prosinci roku 1851 policií odvezen, a prohlédla si stálou muzejní expozici v podobě Havlíčkova bytu. Následně se přesunula do rodné obce Karla Havlíčka Borovského - Havlíčkovy Borové a neopomněla navštívit ani některé významné památky UNESCO. „Prohlédli jsme si překrásné město Telč i se zámkem, ve Žďáře nad Sázavou poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře i tamější zámek v doprovodu majitelky Marie Kinské, a stihli jsme i krajskou Jihlavu. Věřím, že se přátelům z Brixenu na návštěvě Vysočiny líbilo a možná spolupráce je na nejlepší cestě k praktické realizaci,“ svěřila se náměstkyně hejtmana Jana Fischerová, která má mezinárodní vztahy na starosti, a nejen proto s radostí zaštítila organizaci třídenní návštěvy z Brixenu.


  • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Dalším partnerem Kraje Vysočina by se mohlo stát Jižní Tyrolsko
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.4.2017 / 24.4.2017

Počet návštěv: 5364
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek