Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Dalších 243 milionů korun pro neziskové sociální služby v regionu jihovýchod

ROP Jihovýchod
Regionální rada Jihovýchod podpoří dotacemi ve výši více než 243 milionů korun celkem 17 nových projektů na rozvoj neziskových služeb. Jedná se o 6 projektů v Jihomoravském kraji a 11 projektů na Vysočině. O podpoře pro neziskové sociální služby rozhodl Výbor Regionální rady Jihovýchod 25. dubna 2012.
 

 
 

V Kraji Vysočina byl podpořen projekt Novostavby domu pro chráněné bydlení města Hrotovice s dotací ve výši 6,7 milionů korun. Vznikne chráněné bydlení pro 6 osob v místě nevyužívaných budov bývalého lihovaru, nyní brownfieldu. Nově vybudovaný jednopodlažní objekt s centrální vstupní částí bude rozdělen na dvě bytové jednotky. Každá bytová jednotka zahrnuje 3 samostatné ložnice, jeden společný obývací pokoj spojený s kuchyňkou a technické zázemí.

Hana Škodová, starostka Hrotovic k dotaci řekla: „ Jsem velice ráda, že naše město bylo vyslyšeno a budeme moci díky dotaci postavit chráněné bydlení pro občany s postižením, aby mohli žít v běžné zástavbě a způsobem života, který je obvyklý pro jejich vrstevníky. Bez dotace by byl projekt z rozpočtu města velice těžko realizovatelný.“

 

Mezi další podpořené projekty na Vysočině patří například Centrum sociálních služeb Petrklíč v Ledči nad Sázavou, Denní stacionář Bystřice nad Pernštejnem, Rekonstrukce Kontaktního centra ve Žďáře nad Sázavou, Centrum denních služeb v Brtnici a další.         

Celkem bylo v Kraji Vysočina podpořeno 11 projektů za 139,4 milionů korun.

 

V Jihomoravském kraji byl podpořen projekt Diakonie CČE - středisko BETLÉM s názvem Vybudování objektu chráněného bydlení Mirandie v Brumovicích dotací ve výši více než 21 milionů korun. Půjde o chráněné bydlení rodinného typu pro 12 dospělých s mentálním a kombinovaným postižením s cílem umožnit klientům samostatný a plnohodnotný život.

„Zpráva o úspěchu naší žádosti o získání podpory z ROP Jihovýchod na náš projekt je pro Diakonii ČCE - středisko BETLÉM tou nejlepší zprávou za posledních 10-15 let jeho činnosti. Předmětné rozhodnutí Regionální rady Jihovýchod je zároveň velmi dobrou zprávou i pro dospělé lidi s mentálním postižením, z nichž 12 v novém chráněném bydlení nalezne svůj domov a komplexní zajištění svých potřeb. Zároveň vnímáme velkou odpovědnost za to, abychom tento projekt zvládli úspěšně realizovat ve fázi investiční a následně i ve fázi provozní.“ řekl za středisko Betlém Petr Hejl, ředitel a předseda správní rady.

 

Dalšími projekty v Jihomoravském kraji, které získaly dotaci, jsou například Chráněné bydlení Vranov u Brna, Chráněné bydlení pro zdravotně postižené Olešnice a Chráněné bydlení pro osoby se zdravotním postižením – osoby s demencí v Rajhradě u Brna.

Celkem bylo v Jihomoravském kraji podpořeno 6 projektů v hodnotě téměř 104 milionů korun.

 

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.4.2012 / 25.4.2012

Počet návštěv: 15155
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek