Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Další úspěch v projektu Enersol. Studenti z Vysočiny vybojovali sadu medailí

Asociace Enersol se i přes nepříznivou situaci zaviněnou v minulých dvou letech pandémií COVID-19 rozhodla uspořádat i v letošním 18. ročníku o půl roku později, než byl původní termín, celostátní konferenci projektu, při které byly vyhodnoceny práce žáků, kteří si na ni vybojovali účast v krajských kolech se svými pracemi na aktuální témata: obnovitelné zdroje energie, úspory v oblasti energie i dopravy, recyklace odpadů a problematika nedostatku vody. Reprezentanti z deseti krajů ČR se tentokrát setkali 21. a 22. 9. v Praze. Vysočina má i letos z celorepublikového finále kompletní sadu medailí.
 

 
 

Kraj Vysočina byl po loňském megavýsledku, kdy jeho reprezentanti zvítězili ve všech třech kategoriích, ve kterých se soutěží (Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a popularizace) a celkově obsadili rovněž první místo, i letos úspěšný. „Přivezli jsme kompletní sbírku medalí,“ hodnotí další úspěch enersoláků z Vysočiny vedoucí krajské delegace a ředitel RVC pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca. Tu nejcennější v kategorii Enersol a popularizace získal Vojtěch Šoula z OA, VOŠ a SZŠ, SOŠS Jihlava za práci Vysočinský testament, pomyslné stříbro vybojoval Kraj Vysočina v celkovém pořadí (1. místo obsadilo Hlavní město Praha, třetí pak Olomoucký kraj) a bronz si odvezl za třetí místo v  kategorii Enersol a praxe Filip Ivan ze SŠS Třebíč za práci Fotovoltaické panely pro školu, kterou vypracoval společně s Ondřejem Škodou. Členy reprezentačního družstva byli dále Veronika Trunečková, žákyně SŠS Třebíč, Kristýna Šourková ze SPŠS ak. S. Bechyně H. Brod, Anna Vavřičková z GY, SOŠ a VOŠ Ledeč n. S. a Michal Gotlieb ze SPŠ a SOU Pelhřimov.

 

„Chtěl bych poděkovat všem žákům za jejich práce a vzorné vystupování po celou dobu této soutěže, ale i ředitelům a učitelům z uvedených škol za přípravu žáků i osobní podporu na celostátní konferenci,“ říká Josef Váca a dodává, že již nyní se připravuje 19. ročník a věří, že práce žáků z našich středních škol budou opět na vysoké úrovni. Zároveň zve školy a jejich žáky, aby se do tohoto významného projektu zapojili, zvláště když příští celostátní konferenci by měla hostit Třebíč, a vyslovuje poděkování Kraji Vysočina za dlouholetou podporu.

Asociace je připravena uspořádat i mezinárodní konferenci, která by se měla konat v 4. a 5. listopadu v Plzni, a věří, že se účastníci budou moci seznámit i s pracemi žáků ze Slovenska, Rakouska, Slovinska či Německa. Náš kraj budou reprezentovat Filip Ivan a mimořádně i Vojtěch Šoula, neboť porota rozhodla o tom, že i když kategorie Enersol a popularizace není na mezinárodní konferenci zastoupena, práce Vojtěcha si zaslouží, aby zde byla ukázkově prezentována.

           

Enersol

 • tisková zpráva SSPTA Jihlava

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2021 / 24.9.2021

Počet návštěv: 841
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies