Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Další humanitární pomoc z Vysočiny dorazila na Zakarpatí

Další humanitární pomoc z Vysočiny dorazila na Zakarpatí
Po první dodávce elektrocentrál byla tentokrát vypravena další speciální pomoc pro partnerský region Zakarpatí v podobě léků a zdravotnického materiálu. Ty vyčlenily krajské nemocnice a po schválení daru krajským zastupitelstvem je mohl hejtman Vítězslav Schrek předat přímo zdravotníkům užhorodské nemocnice s celoregionální působností. Zakarpatská oblast aktuálně prochází velkou humanitární krizí. „Podle aktuálních informací předsedy oblastní rady Volodymyra Čubirka je na Zakarpatí více než 250 tisíc uprchlíků z východu, kterým je nutné zajistit nocleh i stravování. Proto je už nachystaná další humanitární dodávka, půjde o celý kamion plný trvanlivých potravin, které darovala společnost PKS, a do zakarpatských uprchlických center je zdarma dopraví společnost ZDAR,“ přibližuje plány na nejbližší dny hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 

 
 

Zdravotnickou pomoc doplnilo ještě nezbytné vybavení pro hasiče - 100 profesionálních hasičských přileb a opasků od hasičů z Vysočiny. Nemalou část nákladu čtyř dodávkových automobilů tvořily i trvanlivé potraviny, hygienické potřeby a lůžkoviny, které darovali obyvatelé Chotěboře, Římova, Čáslavic i středočeské obce Okřesaneč. Ta navíc přidala i novou výkonnou elektrocentrálu. Dodávkové automobily pro přepravu pomoci zapůjčily zdarma společnosti S A P a HRANIPEX Czech Republic.

 

„Předseda Zakarpatské oblastní rady i nadále jako prioritní pomoc spatřuje dodávky potravin, léků, zdravotnického materiálu a hygienických potřeb. Diskutovali jsme i pomoc s péčí o sirotky z východní části Ukrajiny. O možnosti krátkodobých, přibližně měsíčních, pobytů pro ukrajinské děti začneme jednat s Radou dětí a mládeže Kraje Vysočina,“ doplňuje hejtman Kraje Vysočina.

 

Vedení Zakarpatské oblasti Ukrajiny srdečně a upřímně děkuje za pomoc a podporu v těžké situaci v době válečného konfliktu.


ukrajina

ukrajina

ukrajina

ukrajina

ukrajina

  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.3.2022 / 21.3.2022

Počet návštěv: 823
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies