Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho
V závěru minulého týdne se v bruselské rue Caroly, ve které sídlí Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, konala už podvanácté letní Czech Street Party, která se nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce. Ani tentokrát nemohl chybět stánek Kraje Vysočina s vynikajícími regionálními pochoutkami. Více než 3 500 návštěvníků z celého světa nadchly regionální sýry z Polné, vynikající klobásky z Chotěboře i medovina z včelí farmy. „Každý rok se snažíme představit v Bruselu nějakou sladkou novinku, tentokrát jsme slavili úspěch s tradičním židovským cukrovím z Třebíče,“ pochvaloval si hejtman Jiří Běhounek, který je pravidelným účastníkem bruselské akce pod taktovkou stálého zastoupení.
 

 
 

Přítomné publikum, zejména to mladší, bavil celé odpoledne maskot Kraje Vysočina zajíc. O hudební doprovod a energií nabitou atmosféru letošní Czech Street Party se postarala třebíčská kapela Disconnexion a kapela Mydy Rabycad z Prahy. Skvělou hudební tečku za dvanáctou českou street party udělala kapela MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem.


Czech Street Party pořádalo v pátek 14. června Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii společně s Českým centrem v Bruselu, s agenturou Czech Tourism, s hlavním městem Prahou, městem Brnem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina, Pardubickým krajem, Plzeňským krajem a Středočeským krajem. V letošním roce byly ve větším počtu zastoupeny také české univerzity: České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické. Hlavním sponzorem akce byla již tradičně Skupina ČEZ, dalšími sponzory SAZKA Group, Škoda Import a Česká potravinářská komora.


CSP

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2019 / 18.6.2019

Počet návštěv: 4216
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek