Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho

Czech Street Party v Bruselu připomněla 30. výročí sametové revoluce a Vysočina byla u toho
V závěru minulého týdne se v bruselské rue Caroly, ve které sídlí Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii, konala už podvanácté letní Czech Street Party, která se nesla v duchu oslav 30. výročí sametové revoluce. Ani tentokrát nemohl chybět stánek Kraje Vysočina s vynikajícími regionálními pochoutkami. Více než 3 500 návštěvníků z celého světa nadchly regionální sýry z Polné, vynikající klobásky z Chotěboře i medovina z včelí farmy. „Každý rok se snažíme představit v Bruselu nějakou sladkou novinku, tentokrát jsme slavili úspěch s tradičním židovským cukrovím z Třebíče,“ pochvaloval si hejtman Jiří Běhounek, který je pravidelným účastníkem bruselské akce pod taktovkou stálého zastoupení.
 

 
 

Přítomné publikum, zejména to mladší, bavil celé odpoledne maskot Kraje Vysočina zajíc. O hudební doprovod a energií nabitou atmosféru letošní Czech Street Party se postarala třebíčská kapela Disconnexion a kapela Mydy Rabycad z Prahy. Skvělou hudební tečku za dvanáctou českou street party udělala kapela MIG 21 v čele s Jiřím Macháčkem.


Czech Street Party pořádalo v pátek 14. června Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii společně s Českým centrem v Bruselu, s agenturou Czech Tourism, s hlavním městem Prahou, městem Brnem, Jihomoravským krajem, Krajem Vysočina, Pardubickým krajem, Plzeňským krajem a Středočeským krajem. V letošním roce byly ve větším počtu zastoupeny také české univerzity: České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita, Mendelova univerzita v Brně a Vysoké učení technické. Hlavním sponzorem akce byla již tradičně Skupina ČEZ, dalšími sponzory SAZKA Group, Škoda Import a Česká potravinářská komora.


CSP

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2019 / 18.6.2019

Počet návštěv: 5836
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies