Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Cyklisté Klimatour z Kraje Vysočina převezli ekologickou štafetu

Ohlédnutí za cyklistickým putováním
Ve dnech 24. – 27. 6. se uskutečnil historicky první pokus o rozšíření ekologické štafety z Rakouska, kde má již svoji dlouholetou tradici, na území Kraje Vysočina. Místem předání se stala vesnička dolnorakouského regionu Waldviertel – Drosendorf. Předání se zúčastnili obyvatelé obcí, kterými štafeta do Drosendorfu procházela, zástupci rakouského Spolku pro obnovu venkova a zástupci pořadatele akce na rakouské straně, spolku Klimabündnis. „Od našich sousedů jsme si přivezli myšlenky ekologického způsobu přepravy, vzájemného potkávání mezi obcemi, ale také podpory zdravého životního stylu a společenského života obcí,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Na organizaci se podíleli také zástupci mikroregionů a MAS z této části Kraje.
 

 
 

Jádrem pelotonu, který přes Jihomoravské městečko Vratěnín dojel až do první zastávky na území Kraje Vysočina – Police, byli úředníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, cyklisté z Klubu českých turistů a členové organizace Jihlavský havířský průvod, která zajišťovala pro účastníky kulturní program. Jako doprovod a dohled nad správnou realizací akce se programu na Vysočině zúčastnil výkonný ředitel organizace Klimabündnis Peter Molnar, ředitel Dolnorakouského Spolku pro obnovu venkova Josef Strummer a zástupce Dolnorakouské zemské vlády, Karl Trischler.

 

Dalšími sedmnácti zastávkami projeli cyklisté Jemnicko, Moravskobudějovicko, Jaroměřicko a Hrotovicko. Krom kola, zakusili také jízdu na koni indiánského plemene Apaloosa a projížďku lodí po Dalešické přehradě. Svojí angažovaností překvapili především zástupci menších obcí, kteří nejenomže připravili bohatý program a občerstvení, ale k pelotonu se také sami připojili. Řady cyklistů tak rozšířili zástupci dětského domova v Jemnici, děti a jejich doprovod ze školy v Mladoňovicích a z dětského domova v Budkově, starosta obce Domamil s dětmi a učitel z místní ekologické základní školy, místostarostka obce Litohoř, která dojela s pelotonem až do Myslibořic, obyvatelé obce Blatnice, kteří s pelotonem dojeli až do závěrečné zastávky v Dalešicích, zástupci spolku historických kol z Jaroměřic, místostarosta obce Hrotovice a starosta obce Dalešice. Program v Jemnici, Moravských Budějovicích a Hrotovicích zpestřil stánek s nabídkou certifikovaných výrobků z Vysočiny, v Hrotovicích připravila společnost Elektrowin soutěže s ekologickou tématikou.

 

Všem, kteří se na přípravě a průběhu akce podíleli, patří upřímné poděkování. Pokud bychom sečetli návštěvníky všech zastávek, pak Klimatour přilákala více jak 1000 přímých účastníků. Akce sklidila také pochvalu od zástupců z Dolního Rakouska a přání, aby se na Vysočině pořádala i nadále. Již v jejím průběhu se hlásili někteří zájemci a slibovali účast v příštím roce.

 

Informace o akci, včetně bohaté fotogalerie naleznete na www.kr-vysocina.cz/mag21

 

 

Cyklisté Klimatour z Kraje Vysočina převezli ekologickou štafetu

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Cyklisté Klimatour z Kraje Vysočina převezli ekologickou štafetu
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2012 / 3.7.2012

Počet návštěv: 7758
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek