Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Cvičný zásah při hromadné nehodě vlaků

Cvičení IZS, Havlíčkův Brod
Železniční nehoda osobního a nákladního vlaku s následným požárem a velkým počtem zraněných se stala jedním z dalších taktických cviční složek Integrovaného záchranného systému kraje Vysočina. Okrajová kolej železniční stanice Havlíčkův Brod byla 16. května na několik hodin kulisou při záchraně dvaceti pěti různě těžce zraněných figurantů, přilehlá provozní budova pak skrývala dva fiktivně zavalené a zasahovat musel pátrací pes.
 

 
 

„Cílem připraveného scénáře bylo maximálně prověřil na dvě stovky hasičů, policistů, strážníků, zdravotníků a dalších členů integrovaného záchranného systému při zdolávání mimořádné události. Procvičovalo se prvotní určení místa nehody, vytipování a prověření příjezdových a odjezdových tras k místu události, vyprošťování osob, zabezpečení vagónů či nákladu proti dalšímu úniku nebezpečné látky a její hašení, testovala se schopnost pohybu vozidel zdravotní záchranné služby při dopravní špičce městem při transportu zraněných do nemocnice Havlíčkův Brod. Ověřovalo se vyrozumění a varování obyvatel, převzetí osob, které byly po ošetření nebo vyšetření uvolněny z nemocnice či zajištění noclehu pro oběti nehody,“ vyjmenoval některé z aktivit cvičení hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.

 

Výsledky cvičení budou známy do několika dní.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.5.2011 / 17.5.2011

Počet návštěv: 9586
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek