Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

CVIČENÍ: Série hromadných nehod na D1 měla tragické následky

ilustrační foto
Tragická série dopravních nehod, která dnes kolem osmé hodiny ranní zablokovala oba směry dálnice D1 na Vysočině, si vyžádala dva lidské životy a desítky zranění. Po necelých třech hodinách úsilí stovky záchranářů se podařilo zprůjezdnit dálnici ve směru na Prahu a před druhou hodinou odpoledne byla dálnice volná i na Brno. „Všem zasahujícím složkám děkuji za obrovské úsilí a profesionální přístup k odstraňování následků nehody,“ vzkázal předseda krizového štábu a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Na místě hromadných dopravních nehod zasahovalo celkem třináct pozemních posádek Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina, dva vrtulníky LZS a čtyři převozové vozy Českého červeného kříže. „Celkem bylo do terénu nasazeno třiačtyřicet profesionálních záchranářů. Ošetření a převezení všech zraněných trvalo necelé dvě hodiny,“ informovala ředitelka ZZS kraje Vysočina Vladislava Filová.

 

Na 125. km dálnice D1 zemřeli při nehodě dva lidé.  Sedm těžce zraněných osob převezli zdravotníci do nemocnic v  Brně, Jihlavě a Třebíči. Osm osob utrpělo středně těžká zranění. Zdravotníci je převezli do nemocnic v Jihlavě, Novém Městě na Moravě a Třebíči. Dvaatřicet osob utrpělo lehká zranění, k ošetření je přijala jihlavská nemocnice. Několik osob museli hasiči z havarovaných vozidel vyprostit za pomoci speciálního hydraulického nářadí.

Při dopravní nehodě kamionu s návěsem a dvou osobních vozidel na 116. km dálnice D1 ve směru na Prahu byla těžce zraněna jedna osoba, kterou zdravotníci převezli do pelhřimovské nemocnice.

 

Hasiči na místo vyslali týlový kontejner, který vytvářel zázemí pro zasahující záchranáře.  Rovněž byl pro účastníky nehody na místo přistaven autobus, ve kterém byly k dispozici deky, teplý čaj a občerstvení. Zřízena byla telefonní linka s číslem 950 270 160, na kterou se s dotazy obraceli zejména řidiči, kteří zůstali v kolonách na dálnici a další osoby.

„Během prvních dvou hodin fungování linky zodpověděl čtyřčlenný tým operátorů na tři desítky dotazů. V převážné většině se jednalo o dotazy týkající se zprůjezdnění dálnice a dále pak požadavků na poskytnutí informací o účastnících nehod,“ uvedl ředitel HZS kraje Vysočina Drahoslav Ryba.

 

„Více než třicet policistů řídí dopravu na objízdných trasách a na průjezdech Jihlavou a Velkým Meziříčím. Dopravní nehody na dálnici v současné době šetří policisté skupin dopravních nehod a dálničního oddělení. Nehodu, při které došlo ke smrtelným zraněním osádky vozidla, si převzali kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování,“ uvedl náměstek ředitele Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Miloš Trojánek.

 

Odstranění sněhových závějí a udržování sjízdnosti objízdných tras vyčíslil ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jan Míka na řádově desítky tisíc korun. 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.11.2010 / 24.11.2010

Počet návštěv: 23297
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies