Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel

Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel
Více než osmdesát aktivních lidí z Jihlavy a okolí navštívilo v minulém týdnu X. ročník Krajského diabetologického dne Kraje Vysočina. Tento den tradičně dává důraz na prevenci vzniku cukrovky a poukazuje na správnou cestu, jak předejít tomuto onemocnění. Na Domě zdraví v Jihlavě odstartoval program přednáškou o vzájemné souvislosti deprese s diabetem a pokračoval prezentacemi lékařů, kteří se zaměřili na různé oblasti spojené s problematikou diabetu.
 

 
 

Všichni návštěvníci si mohli nechat změřit tlak, cholesterol, tuk v těle a získat potřebné informace, jak zdravě žít a podpořit tak prevenci. Diabetologický den byl pořádán pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka, který návštěvníky, spolu s náměstkem hejtmana Vladimírem Novotným, přivítal: „Diabetologické dny podporujeme především proto, že zdůrazňují význam komunikace pacienta s lékaři a dalšími odborníky. Je všeobecně známo, že čím větší je spolupráce lékaře s pacientem, který následně dodržuje správnou životosprávu, tak nemoc provází menší komplikace.“


Diabetologický den byl pořádán Krajem Vysočina v rámci aktivit projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 ve spolupráci se Statním zdravotním ústavem, Zdravou Vysočinou z. s. a Územní organizací Svazu diabetiků ČR.


ZK


  • Josef Loveček, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Cukrovka na Vysočině trápí více než 34 tisíc obyvatel
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.11.2017 / 30.11.2017

Počet návštěv: 3432
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek