Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Čtrnáct dní intenzivní angličtiny vyhráli gymnazisté Kateřina, Tereza a Lukáš

soutěž
Jedenáctý ročník jazykové a vědomostní soutěže S Vysočinou do Evropy vyhráli Kateřina Hönigerová z Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou, Tereza Culková z Biskupského gymnázia Žďár nad Sázavou a Lukáš Chrást z Gymnázia Nové Město na Moravě. Trojice úspěšných účastníků absolvuje letos v srpnu dvoutýdenní jazykový kurz ve Velké Británii. V letošním roce se do soutěže přihlásilo více než 330 žáků středních škol a víceletých gymnázií, kteří museli absolvovat několikakolové internetové testování, jen 29 z nich postoupilo do březnového finále v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. „Pro nastartování ideální kariéry je znalost anglického jazyka nezbytná. Pro nás jako zřizovatele středních škol je důležité vybavit žáky také znalostmi o regionu,“ konstatovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která dnes předala cestovní vouchery do rukou nejúspěšnějších.
 

 
 

Ve finále musí soutěžící nejprve zvládnout, na co nejvyšší počet bodů, test znalostí v anglickém jazyce, deset nejúspěšnějších řešitelů následně prezentuje předem zadané téma. Letos porotu zajímalo povědomí soutěžících o filmových lokacích na Vysočině. Nejčastěji se v prezentacích objevoval postřižinový dalešický pivovar, pohádková Telč, Ledeč nad Sázavou, ale i Pelhřimov, kde se natáčel seriál Návštěvníci. Vedle českých filmů a seriálů si soutěžící dali velkou práci s mapováním záběrů z Vysočiny v zahraničních produkcích – zmíněny byly snímky Les Misérables, xXx.... Prezentace byly obohaceny i o jména slavných vysočinských herců, filmové festivaly na Vysočině, zmíněny byly i filmové naděje.


„Samotnou mě překvapilo, kolik filmů, pohádek, dokumentů a seriálů se u nás na Vysočině natáčelo. I náš zámek v Ledči nad Sázavou je hodně vyhledáván, už jsem viděla pohádku Čertí brko a je milé poznat vybrané lokace, které důvěrně znáte,“ říká Kateřina Hönigerová, kterou ve škole nejvíce baví přírodní vědy. To dějepis a čtení jsou koníčkem druhé nejlepší soutěžící letošního ročníku Terezy Culkové, která nyní studuje kvintu na žďárském gymnáziu a na jazykový kurz se opravdu hodně těší. 


Výsledky 10. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy:

1.      Kateřina Hönigerová, Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou (Kateřina v loňském ročníku obsadila krásné 8. místo, načerpala zkušenosti, které zúročila ve vítězství)

2.      Tereza Culková, Biskupské gymnázium Žďár na Sázavou

3.      Lukáš Chrást, Gymnázium V. Makovského Nové Město na Moravě

4.      Vojtěch Peňáz, Gymnázium V. Makovského Nové Město na Moravě

5.      Tereza Kučerová, Gymnázium Velké Meziříčí

6.      Lukáš Sádlík, Gymnázium V. Makovského Nové Město na Moravě

7.      Jana Hroncová, Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

8.      Eliška Jelínková, Gymnázium Chotěboř

9.      Pavel Tomek, Gymnázium AD FONTES, Jihlava

10.   Matěj Cícha, Gymnázium Třebíč

Za první tři místa patří řešitelům pozvání na dvoutýdenní jazykový kurz do Anglie, 4. – 5. místo ocenila porota moderní výpočetní technikou – notebooky. Všech 30 účastníků finále odešlo s hodnotnými cenami.

Hlasování veřejnosti o nejzdařilejší prezentaci, které probíhalo na internetu, rozhodlo o prvních dvou místech pro Kláru Říšskou a Ivu Pacnerovou z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov a třetí místo patří Anetě Špačkové z Gymnázia Velké Meziříčí.


Další v pořadí už 12. ročník soutěže pořadatelé vyhlásí opět na podzim. Pozvání k účasti bude tradičně adresováno všem studentům středních škol v Kraji Vysočina. Více informací o soutěži je k dispozici na www.ourregion.cz.

Poděkování patří partnerům soutěže, bez jejichž velkorysé pomoci by soutěž nebyla tak atraktivní: Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group a NET4GAS.


S Vysočinou do Evropy

S Vysočinou do Evropy

  •  Dita Voborská, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2020 / 4.3.2020

Počet návštěv: 1982
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek