Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele > Podpora podnikání


 

ČMRZB - příjem žádostí o záruky COVID II od 2. dubna 2020

aaa
Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) vyhlašuje program COVID II, který má usnadnit živnostníkům (OSVČ) a malým a středním podnikům přístup k provozním financím, a to formou záruky za úvěr u komerčních bank a příspěvkem na úhradu úroků. Podpořeno by mohlo být více než sedm tisíc projektů v souhrnné hodnotě okolo dvaceti miliard korun.
 

 
 

Záruční program COVID II usnadňuje přístup živnostníkům, malým a středním podnikatelům k rychlému a levnému provoznímu financování. Je určen pro ty, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření. Klientům ČMBRZ přispěje až milion korun na úroky, které za své komerční provozní úvěry zaplatí. Značná část úvěrů tak bude bezúročná. ČMZRB bude dále ručit až do výše 80 % komerčního úvěru. Maximální délka záruky je pak nastavena na tři roky.

Žádosti do programu COVID II se budou podávat kolově. První kolo bude zahájeno 2. dubna 2020 a bude na něj vyčleněno 1,5 mld. Kč.

Program vznikl rozšířením a úpravou podmínek stávajícího programu Expanze-záruky, který ČMZRB poskytuje od února loňského roku a je financován ze strukturálních fondů EU v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Z tohoto důvodu nebude možné podpořit projekty realizované v Praze. S hlavním městem Praha banka jedná o tom, aby bylo v co nejkratší možné době možné nabídnout obdobné financování i těmto podnikům.

Bankovní úvěr neposkytuje ČMRZB nýbrž komerční banky, se kterými má ČMZRB uzavřen dodatek ke smlouvě o spolupráci v programu EXPANZE na poskytování záruk COVID II.


Bližší informace k programu COVID II (včetně výzvy a odpovědí na nejčastější dotazy) naleznete zde: Program COVID II.

Skutečnost, zda je podnikatel vhodným žadatelem si může ověřit na webové stránce https://www.cmzrb.cz/podnikatele/zaruky/zaruka-covid-ii/je-pro-me-program-covid-ii-vhodny/

Infolinka ke COVID II: 246 017 397 (PO – PÁ – 8 – 18 hod.)


 
 
Zodpovídá: Ing. Ivona Hájková
Vytvořeno / změněno: 31.3.2020 / 31.3.2020 | Zveřejnit od: 31.3.2020
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 2459
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies