Cesta: Titulní stránka > Nestátní neziskové organizace


 

Členové Výboru pro zdravotnictví zavítali na Vysočinu

Hejtman na záchrance
Kraj Vysočina hostil výjezdní zasedání Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny. Celodenní program členů výboru odstartoval v úterý 24. ledna oficiálním přijetím v sídle Kraje Vysočina a setkáním s radními kraje. Za doprovodu hejtmana Kraje Vysočina se návštěva přesunula do jihlavské sídla Zdravotnické záchranné služby, kde se mohla seznámit s fungováním přednemocniční péče na území Kraje Vysočina. Diskuse se dotkla také provozu letecké záchranné služby v nových podmínkách. Následovala prohlídka jihlavské nemocnice a velmi cenné diskusní setkání ke komplexnímu systému onkologické péče na Vysočině.
 

 
 

„Ojedinělý pilotní model sítě komplexní onkologické péče na Vysočině vzbudil zájem i na úrovni Evropy a má ambice se stát vzorem nejen pro ostatní regiony ČR i členské země EU,“ chválil koordinátory a specialisty zapojené do projektu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Nový model onkologické péče vytvořený ve spolupráci  Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a Masarykovi univerzity přináší všem pacientům nejmodernější metody léčby, mezioborové konzultace jednotlivých případů, individuální přístup a kvalitní péči v blízkosti místa bydliště. Efektivně jsou propojeny nemocnice a onkologická pracoviště obou krajů, včetně Masarykova onkologického ústavu v Brně. Systém s sebou nese i plošnou kontrolu kvality péče napříč celým regionem a v neposlední řadě posiluje včasnou diagnostiku. Jednotný informační systém navíc umožňuje podrobně hodnotit léčebnou zátěž a výsledky péče.


Návštěva sídla ZZS Kraje Vysočina
Návštěva sídla ZZS Kraje Vysočina

Návštěva sídla ZZS Kraje Vysočina

Návštěva Nemocnice Jihlava

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 374, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.1.2017 / 25.1.2017

Počet návštěv: 8553
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek