Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Cizincům pomůže na Vysočině nová informační brožura ve třech jazycích

Cizincům pomůže na Vysočině nová informační brožura ve třech jazycích
Kraj Vysočina ve spolupráci Centrem na podporu integrace cizinců vydal preventivní brožuru pro cizince, která je zaměřena na aktuální problémy v kraji. Brožura vznikla ve třech jazykových mutacích s ohledem na rozložení cizinců v kraji a cílí jak na cizince z EU, tak na třetizemce. Rozdělení dle jazykových mutací kopíruje jazyky, kterým značná část cizinců rozumí, například anglická verze bude vhodná mimo jiné pro skupiny Srbů, ruskou verzi využijí Ukrajinci, Rusové, Kazaši nebo Bělorusové, brožura byla přeložena také pro početnou skupinu Mongolů. Volba jazykových mutací je ve shodě s programy ekonomické migrace – jazyky byly vybrány s ohledem na země původu cizinců, kteří by mohli do Česka, potažmo na Vysočinu přijít v letošním roce a později.
 

 
 

Brožura se snaží preventivně působit v devíti oblastech, například v oblasti zaměstnání, bydlení, zdravotnictví nebo bezpečnosti. Další část je zaměřena na užitečné kontaktní údaje v každém z pěti okresů. Vybrané tematické oblasti jsou záměrně pojaty široce, ale úzce spolu souvisí. „Brožura má za cíl pomoci jak obyvatelům kraje, zaměstnavatelům, tak zejména samotným cizincům. Pokud cizinci budou znát svá práva a povinnosti, místní zvyky, tak se mohou vyhnout protiprávnímu jednání, které obvykle páchají z neznalosti. Na druhou stranu budou znát i svá práva, například o výši mzdě a pracovní době, mohou se tedy bránit proti neetickému chování ze strany zaměstnavatele nebo od majitele bytu, u kterého bydlí,“ přibližuje nový informační materiál jedna z autorek Andrea Mašterová Pohanová z odboru sekretariátu hejtmana.

 

Preventivní brožura vznikla za podpory Ministerstva vnitra ČR z programu prevence kriminality. 


  • Více informací: Andrea Mašterová Pohanová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2020 / 15.10.2020

Počet návštěv: 3268
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies