Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Květen


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Chystané Mistrovství Evropy v letecké akrobacii za podpory Kraje Vysočina

Letadlo
Příští rok v srpnu bude z letové dráhy letiště v Chotěboři startovat na 90 akrobatických pilotů z celé Evropy. Aeroklub Chotěboř se totiž v termínu 3. – 13. srpna 2017 rozhodl na domácí půdě uspořádat vrcholnou akci tohoto sportu a už letos připravuje vše na Mistrovství Evropy v letecké akrobacii 2017. Kraj Vysočina významnou akci finančně podpoří. Letos přispěje organizátorům 400 tisíc korun na zajištění kvalitního zázemí pro účastníky soutěže. V příštím roce je připraven finančně podpořit i samotnou organizaci mistrovství.
 

 
 

„Letecká akrobacie je považována za královnu leteckých sportů, proto Vysočinu navštíví stovky příznivců z Česka i celé Evropy. Mistrovství se zařadí mezi významné sportovní události, které Kraj Vysočina hostí,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že finanční prostředky od Kraje Vysočina organizátoři investují do přípravy sportoviště a zázemí pro piloty a rozhodčí – vše podle požadavků mezinárodní federace.


Aeroklub Chotěboř pravidelně připravuje tradiční exhibiční leteckou show pro děti i dospělé. Letošní zábavný program na tamějším letišti se uskuteční třetí červnovou neděli 19. a spojený bude s dětským dnem. Návštěvníci se můžou těšit na akrobatického pilota Martina Šonku, z letecké základny v Čáslavi přilétne stíhací Gripen, z Pardubic cvičný vrtulník MI-17 a k vidění bude i bojový vrtulník Cobra. Součástí programu bude akrobacie, ukázka historických letounů i nejmodernějších strojů armády České republiky.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Chystané Mistrovství Evropy v letecké akrobacii za podpory Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.5.2016 / 10.5.2016

Počet návštěv: 2411
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek