Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Charita Jihlava poděkovala dobrovolníkům cenou Dobroch 2021

Charita Jihlava poděkovala dobrovolníkům cenou Dobroch 2021
Martina Černá, Marta Kozáková, Pavlína Nová a Julie Rychtecká navštěvují s pejsky pacienty jihlavské nemocnice, Markéta Filípková, Slávka Filová a Věra Jonáková zase dělají společnost klientům Domova Stříbrné terasy, Hana Jarošová stojí za pomocí uživatelům psychotropních látek, kteří jsou klienty Centra u Větrníku, a Jana Gabrielová procvičuje paměť se seniory v organizaci Život 99. Všechny spojuje velké srdce, dobrovolnická činnost a od minulého týdne také ocenění jihlavské charity Dobroch 2021.
 

 
 

Slavnostní předávání ceny Dobroch 2021, který každoročně pořádá Charita Jihlava, hostil společenský sál Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě. Tady se také představili tančící dobrovolníci, a to za doprovodu swingových a jazzových kapel The Half a The Shots. Stejně jako předchozí ročníky i ten letošní patnáctý vyzdvihl dobrovolníky, jejichž nezištná činnost přináší úsměv na tváři a pomoc druhým.


Pandemie ovlivnila i svět dobrovolníků

Stejně jako ostatní oblasti života i dobrovolnické aktivity ovlivnila pandemie onemocnění Covid-19. „Přestože byly v průběhu dvou uplynulých let dobrovolnické programy v některých zařízeních značně redukovány nebo úplně pozastaveny, práci v zařízeních sociálních a zdravotních služeb si nedovedeme bez dobrovolníků představit. Moc si vážíme všech, kteří vytrvali a přes veškeré komplikace pokračují a rozdávají radost a úsměv tam, kde schází,“ uvedla Hana Fexová, ředitelka Charity Jihlava.


Z rukou hejtmana Kraje Vysočiny Vítězslava Schreka a uvolněného člena Rady města Jihlavy Daniela Škarky si převzalo ocenění celkem 23 dobrovolníků. Byli mezi nimi i dobrovolníci Tříkrálové sbírky – největší dobrovolnické akce v České republice, jejíž výtěžek jde na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným skupinám lidí.  


„Vzpomínám si na úplně první ročník Dobrocha a musím říct, že se toho za tu dobu hodně změnilo. Co ale přetrvává a je důležité pro nás všechny, že dobrovolníci jsou stále mezi námi, přispívají k celkovému zlepšení atmosféry ve společnosti a udržují společenskou soudržnost,“ doplnil hejtman Vítězslav Schrek. 


dobroch

dobroch

  • Irena Hambálková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2021 / 16.11.2021

Počet návštěv: 883
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies