Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Čestné uznání z festivalu Tour Region Film pro Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina

Mobilní průvodce
Krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism získala v rámci festivalu Tour Region Film v Karlových Varech čestné uznání za Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina. Ocenění v kategorii mobilní aplikace a webové stránky za aplikaci, která vznikla i díky podpoře ROP Jihovýchod, převzal ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák spolu s jednatelem společnosti ALTAIR SOFTWARE, která aplikaci vyvinula. „Ocenění z Karlových Varů dokazuje, že jdeme s dobou a pro podporu turismu v Kraji Vysočina úspěšně využíváme moderní nástroje. Aplikace zpříjemňuje výlety po Vysočině a poskytuje i řadu zajímavých a praktických informací,“ okomentovala radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

„Smyslem Turistického průvodce je představit a nabídnout návštěvníkům turistické cíle a možnosti trávení volného času na Vysočině. Aplikace funguje v online a částečně i v off-line režimu,“ připomíná ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák. Aplikace podává praktické informace nejen o turistických cílech i tipech na pěší, cyklistické i motoristické výlety, ale také o zajímavostech nebo jiných atraktivitách v našem kraji. U jednotlivých objektů je možné najít otevírací dobu, kontaktní údaje i GPS souřadnice, k dispozici je i předpověď počasí, možnosti ubytování i zábavný vědomostní kvíz. „Aplikace stahuje vždy aktuální data z oficiálního turistického portálu region-vysocina.cz a váže se k ní i dvě stě tabulek s tzv. QR kódy a NFC čipy, které jsou umístěny u nejvýznamnějších a nejzajímavějších turistických cílů na Vysočině,“ doplňuje Tomáš Čihák s tím, že QR kód a NFC čip umístěný na tabulce po načtení mobilních telefonem turistu nasměruje buď ke stažení aplikace, nebo už rovnou načte popis turistického objektu.

 

Aplikace je ke stažení zdarma v internetových obchodech Google Play, AppStore, Windows Store.

 

Na Vysočině funguje ještě jedna mobilní aplikace, která nabízí zábavnou geolokační hru. Má dva herní okruhy, návštěvníky provede po rozhlednách a židovských památkách na Vysočině, kde otestuje jejich znalosti. Za správné odpovědi uživatel sbírá body, své výsledky pak může sdílet přes sociální sítě.


Ocenění z Karlových Varů

Ocenění 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Čestné uznání z festivalu Tour Region Film pro Mobilní turistickou aplikaci Kraje Vysočina
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 10.10.2016 / 10.10.2016

Počet návštěv: 3354
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek