Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Čeští a francouzští partneři společně zakončili dvouletý projekt Škola a firma ruku v ruce

Čeští a francouzští partneři společně zakončili dvouletý projekt Škola a firma ruku v ruce
Tento týden proběhla v Chalôns-en-Champagne závěrečná konference projektu Škola a firma ruku v ruce. Projekt z programu Comenius Regio připravil před dvěma lety odbor školství Kraje Vysočina společně s partnery z regionu Champagne-Ardenne. Závěrečná konference shrnula výstupy projektu a otevřela možnosti další spolupráce.
 

 
 

Závěrečná konference projektu Comenius Regio, která se uskutečnila tento týden v metropoli regionu Champagne-Ardenne, byla posledním setkáním projektových partnerů z Kraje Vysočina a regionu Champagne-Ardenne v rámci projektu Škola a firma ruku v ruce. Cílem tohoto setkání bylo nejen zhodnotit výstupy a přínosy projektu, ale také otevřít možná témata projektové spolupráce v budoucnu.

 

„Francie je v mnohém ohledu dál, co se týče přístupu k praxím studentů ve firmách. Praxe studentů odborných škol ve firmách jsou ve Francii povinné na rozdíl od České republiky,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. „Neméně zajímavý je i přístup Francie ke kariérnímu poradenství. Tomu se ve Francii věnují samostatné organizace, které zaměstnávají profesionální kariérní poradce na plný úvazek. Kariérní poradenství probíhá ve Francii již na základních školách.“ dodala radní pro oblast školství.

 

Francouzi na druhou stranu ocenili množství praktického vyučování v osnovách odborných škol v České republice a vyzdvihli důležitost příspěvkové organizace Vysočina Education, která se zabývá jak projektovou činností, tak dalším vzděláváním učitelů.

 

Projekt Škola a firma ruku v ruce z programu Celoživotního učení – Comenius Regio je realizován od srpna 2011 Krajem Vysočina a partnerským regionem Champagne-Ardenne. Partnery z Kraje Vysočina jsou Střední škola stavební Jihlava, Česká zemědělská akademie v Humpolci, Střední škola technická Žďár nad Sázavou, Okresní hospodářská komora Jihlava a příspěvková organizace Vysočina Education. Během dvou let proběhlo celkem devět pracovních cest a setkání odpovědných úředníků Krajského úřadu, zástupců škol a hospodářské komory. Jejich postřehy a názory na projekt si lze od poloviny června prohléhnout na výstavě věnované projektu na Krajském úřadě Kraje Vysočina.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Čeští a francouzští partneři společně zakončili dvouletý projekt Škola a firma ruku v ruce
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2013 / 14.6.2013

Počet návštěv: 4673
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek