Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Cesta za letošní Vesnicí Vysočiny je dlouhá více než 500 kilometrů

Cesta za letošní Vesnicí Vysočiny je dlouhá více než 500 kilometrů
Desetičlenná krajská porota soutěže Vesnice roku Kraje Vysočina v pondělí vyrazí na 500 kilometrů dlouhou cestu po 15 přihlášených obcích, které letos bojují o titul Vesnice roku. "První dvouhodinovou zastávku má porota naplánovanou už v pondělí na Jihlavsku v obci Třeštice. Během dne stihne tým porotců ještě vstřebat dojmy na Třebíčsku z obcí Štěpkov, Martínkov a Číměř," vyjmenoval první zastávky komise náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

15 přihlášených obcí z Kraje Vysočina stihne krajská komise navštívit za čtyři pracovní dny. "Porota hodnotí přihlášené obce v oblastech, jako společenský život, aktivity občanů, podnikání, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, péče o krajinu a další. Cílem celé soutěže je povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova, ale i upozornit veřejnost na význam venkova" doplnil Pavel Pacal.


 Obce v soutěži, kterou vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova, Ministerstvo pro místní rozvoj, Svaz měst a obcí a Ministerstvo zemědělství, mohou získat hned několik ocenění. Zlatá stuha je nejvyšší ocenění, které získá vesnice, která se nejlépe a nejvyváženěji prezentuje ve všech hodnocených oblastech. Modrou stuhou porota oceňuje vesnice za společenský život a Bílou stuhou za činnost mládeže. Obec oceněná Zelenou stuhou nejlépe pečuje o zeleň a životní prostředí, Oranžovou stuhu porota uděluje za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Dále je možné získat Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích nebo Zlatou cihlu v Programu obnovy venkova. Nově se bude udělovat rovněž cena za nejlepší inovaci v obci.


Výsledky a rozhodnutí krajské komise budou známé nejdříve ve čtvrtek 30. května 2019 v pozdních odpoledních hodinách a soutěžícím obcím budou oznámeny v obci Vepříkov, vítězi kraje v roce 2018. Soutěž Vesnice roku je dvoukolová. Do celostátního hodnocení postupuje vždy jedna vítězná obec z každého kraje.

Všem soutěžícím obcím budeme držet palce!

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2019 / 24.5.2019

Počet návštěv: 4122
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek