Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Cesta za letošní Vesnicí Vysočiny je dlouhá více než 500 kilometrů

Cesta za letošní Vesnicí Vysočiny je dlouhá více než 500 kilometrů
Desetičlenná krajská porota soutěže Vesnice roku Kraje Vysočina v pondělí vyrazí na 500 kilometrů dlouhou cestu po 15 přihlášených obcích, které letos bojují o titul Vesnice roku. "První dvouhodinovou zastávku má porota naplánovanou už v pondělí na Jihlavsku v obci Třeštice. Během dne stihne tým porotců ještě vstřebat dojmy na Třebíčsku z obcí Štěpkov, Martínkov a Číměř," vyjmenoval první zastávky komise náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 

 
 

15 přihlášených obcí z Kraje Vysočina stihne krajská komise navštívit za čtyři pracovní dny. "Porota hodnotí přihlášené obce v oblastech, jako společenský život, aktivity občanů, podnikání, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, péče o krajinu a další. Cílem celé soutěže je povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova, ale i upozornit veřejnost na význam venkova" doplnil Pavel Pacal.


 Obce v soutěži, kterou vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova, Ministerstvo pro místní rozvoj, Svaz měst a obcí a Ministerstvo zemědělství, mohou získat hned několik ocenění. Zlatá stuha je nejvyšší ocenění, které získá vesnice, která se nejlépe a nejvyváženěji prezentuje ve všech hodnocených oblastech. Modrou stuhou porota oceňuje vesnice za společenský život a Bílou stuhou za činnost mládeže. Obec oceněná Zelenou stuhou nejlépe pečuje o zeleň a životní prostředí, Oranžovou stuhu porota uděluje za spolupráci obce a zemědělského subjektu. Dále je možné získat Cenu naděje pro živý venkov za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích nebo Zlatou cihlu v Programu obnovy venkova. Nově se bude udělovat rovněž cena za nejlepší inovaci v obci.


Výsledky a rozhodnutí krajské komise budou známé nejdříve ve čtvrtek 30. května 2019 v pozdních odpoledních hodinách a soutěžícím obcím budou oznámeny v obci Vepříkov, vítězi kraje v roce 2018. Soutěž Vesnice roku je dvoukolová. Do celostátního hodnocení postupuje vždy jedna vítězná obec z každého kraje.

Všem soutěžícím obcím budeme držet palce!

 

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2019 / 24.5.2019

Počet návštěv: 3728
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek