Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Cesta podnikatelů z Vysočiny do Bruselu

Trone
V minulém týdnu se početná výprava podnikatelů z Vysočiny v doprovodu krajských radních zúčastnila společné pracovní cesty do Bruselu. Cílem podnikatelské mise bylo navázat kontakty s tamními hospodářskými komorami, státními a regionálními agenturami pro podporu podnikání a zástupci českých podnikatelských komor v Belgii a při Evropské unii. Návštěvu zakončili podnikatelé setkáním s hospodářskou komorou v Liege ležící ve valonské části Belgie.
 

 
 

Během dvoudenního programu se podnikatelé seznámili s různými aktivitami pro podporu podnikání, investic a mezinárodního obchodu například České podnikatelské reprezentace při EU, Evropské hospodářské komory, agentury CzechTrade pro Belgii, Velvyslanectví České republiky v Belgii nebo hospodářské komory v Limburgu a Liege.  „Pracovní cesta do Bruselu a Liege, kterou pro naše podnikatele připravil krajský úřad, byla jedním z konkrétních krokům jak  pomoci podnikatelům z Vysočiny zprostředkovat nové kontakty a seznámit se s příklady dobré praxe v odlišném podnikatelském prostředí. Podnikatelská mise se uskutečnila v takovém rozsahu vůbec poprvé a kraj Vysočina chce i v budoucnosti v podobných cestách pokračovat. Už nyní se intenzivně připravuje cesta vysočinských podnikatelů do Zakarpatské oblasti Ukrajiny, se kterou má kraj uzavřenu smlouvu o spolupráci,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

 

„Osobní kontakty a vzájemná výměna zkušeností jsou pro rozvoj podnikání nepostradatelné. Naši podnikatelé si z Belgie odvezli mnoho cenných poznatků a námětů, které nepochybně využijí při své další práci. Chtěl bych touto cestou poděkovat krajské samosprávě i zaměstnancům krajského úřadu za přípravu cesty a sestavení zajímavého a přínosného programu,“ zhodnotil misi podnikatelů z Vysočiny ředitel krajské hospodářské komory Tomáš Prchal. S podnikateli se také setkal europoslanec Ivo Strejček, který  byl také jedním z aktivních přednášejích v rámci bohatého programu mise.

 

Na programu bruselské cesty byla i návštěva Rady EU a prohlídka díla Davida Černého ENTROPA a vernisáž výstavy vítězných uměleckých děl z jednotlivých krajů České republiky v rámci soutěže Twenties: Generation New Europe. Hejtman Jiří Běhounek se také sešel s ministryní hospodářství vlámské vlády Patricií Ceysens a hovořili spolu o současné ekonomické krizi v Evropě i jejích konkrétních dopadech do obou regionů.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2009 / 24.3.2009

Počet návštěv: 34189
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies