Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

České dráhy nasadily na Vysočinu prvních sedm patrových vozů

České dráhy nasadily na Vysočinu prvních sedm patrových vozů
Konec problémů s těžkým otevíráním dveří, snazší nástup maminek s kočárky a cyklistů, textilem potažené sedačky a kompletně rekonstruované WC, to jsou asi nejviditelnější změny u revitalizovaných patrových vozů na Vysočině. České dráhy tak plní svůj slib a postupně zvyšují na Vysočině kvalitu vlaků v regionální dopravě. Prvních sedm vylepšených vozů je již v provozu, celkem jich bude dvanáct. Cestující se s nimi setkají na téměř všech hlavních tratích na Vysočině.
 

 
 

„Cestující si vylepšené vozy velmi chválí, ať jde o mladé lidi nebo starší spoluobčany. Hlavně vítají snadné ovládání dveří prostřednictvím tlačítek. Dveře jsou navíc za jízdy bezpečnostně blokovány,“ říká ředitelka Krajského centra osobní dopravy Českých drah Lenka Horáková. „Bohužel, všichni se teď bojíme vandalů, kteří mohou opravené vagóny zničit. Vozy mají totiž nový vnější lak a vyměněné obložení v interiéru, které skutečně svítí novotou,“ dodává.

 

"Do poloviny letošního roku nasadí České dráhy do provozu v regionu celkem devět takto vylepšených patrových vagónů. Všechny budou v provozu na osobních páteřních tratí Vysočiny. Prvních sedm se do terénu dostalo dnes, další dva se připravují do konce roku. Cílový stav na Vysočině je 12 repasovaných patrových vozů," uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl. 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • České dráhy nasadily na Vysočinu prvních sedm patrových vozů
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.4.2011 / 21.4.2011

Počet návštěv: 22458
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek