Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

České dráhy na Vysočině představily nové vlaky

nový vlak
České dráhy ukázaly cestujícím na Vysočině nové vlakové jednotky švýcarské společnosti Stadler, kterých začne v roce 2012 v našem regionu jezdit sedmnáct. Motorové vozy, které navrhli čeští specialisté, mají mít rychlost až 120 kilometrů v hodině a pojmou každý 77 cestujících. Ukázkovou jízdu si tímto moderním vlakem začátkem května v Jihlavě vyzkoušely téměř čtyři stovky zájemců, starostové a zastupitelé měst i obcí.
 

 
 

„Zaznamenal jsem vesměs velice pozitivní reakce napříč všemi generacemi cestujících. Bude jednoduché zvyknout si na klimatizované, čisté a moderně vybavené vozy uzpůsobené pro bezbariérový nástup a výstup,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

Podle informací Lenky Horákové, regionální ředitelky ČD, bude obnova vozového parku stát 700 milionů korun, čtyřicet procent uhradí ROP Jihovýchod a šedesát procent ČD. „Stejný komfort nabízí vozy jezdící v Německu, Rakousku či Švýcarsku, nebál bych se proto říci, že bude zdejší vozový part během tří let patřit k nejmodernějším v Evropě,“ pochlubil se generální ředitel Českých drah Petr Žaluda. Nové vlaky mají být odolné vůči vandalům – okna jsou potažena speciálně upravenou fólií bránící poškrábání, z laku vlaků je lépe odstranitelné poničení od sprejerů.

 

Osobní dopravu na regionálních tratích Vysočiny zajišťuje 35 jednotek, ročně ujedou zhruba čtyři miliony kilometrů. Deset souprav už teď představují modernizované jednotky Regionova. Pro krajské tratě by se mělo v nejbližší době repasovat devět patrových vlaků.

 

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • České dráhy na Vysočině představily nové vlaky
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2010 / 5.5.2010

Počet návštěv: 12908
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek