Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Česká zemědělská akademie v Humpolci je Centrem excelence pro odbornou přípravu

Traktor
Ve spolupráci s kraji a zaměstnavatelskými svazy jmenoval ministr zemědělství Marian Jurečka tzv. Centra odborné přípravy v ČR, mezi kterými figuruje Česká zemědělská akademie v Humpolci. Centrum na Vysočině si díky tomuto zařazení ještě v letošním roce sáhne na část ze státem poskytnuté padesátimiliónové podpory a ve stejném rozsahu ministerstvo plánuje centra podpořit i v letech 2017-2019.
 

 
 

Logo školy


„Tím, že je zemědělská akademie součástí třiceti center odborné přípravy Excelence, má i do budoucna nastaveny výrazně lepší možnosti pro výuku svých žáků. Finanční podpora od ministerstva zemědělství i Kraje Vysočina pomůže s modernizací zázemí a přispěje tak k vytváření kvalitního centra zaměřeného na obecné zemědělství, které svým žákům přináší kvalitní výuku jak v teoretické, tak v praktické oblasti,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.Na každé z třiceti vybraných center připadá přes 1,6 milionu korun vyčleněných z rozpočtu ministerstva, které škola využije na nákup učebních pomůcek. „V tuto chvíli máme vypsané veřejné zakázky na traktor a pluh a zároveň plánujeme nákupy pomůcek na další roky,“ uvedl ředitel České zemědělské akademie v Humpolci Otakar Březina. Podle něj je nutné zemědělské vzdělávání koncentrovat tak, aby vynaložené prostředky byly co nejefektivněji využity a v co největší míře podpořily praktické vyučování, což v případě krajské školy v Humpolci zajišťuje školní statek.


Rozvoj zemědělského centra podporuje i Kraj Vysočina, který odsouhlasil záměr dobudování některých už dosluhujících nebo chybějících částí výroby na školním statku v Humpolci. „Jednat by se mělo o investice do porodny odchovny prasat se zázemím, objekt pro drobnochovy, silážní žlaby, přebudování stávající haly pro praktické vyučování na výukový prostor pro seznamování se se zemědělskou mechanizací a vybudování haly pro uskladnění strojů,“ uvedl ředitel Otakar Březina s tím, že s několika výrobci a distributory zemědělské techniky má škola fungující spolupráci spočívající v zapůjčování techniky. „Možnost vyzkoušet si stroj, jezdit v rámci praktického vyučování s velkým traktorem, to jsou momenty, na které se žáci vždy velmi těší a ve výsledku jsou přínosem i pro pověst školy,“ dodal Otakar Březina.


Každoročně Kraj Vysočina investuje do zhodnocování budov zemědělské akademie i školního statku v řádu několik miliónů korun. Nejnovější zrealizovanou investicí většího rozsahu je konírna Školního statku Humpolec, která vyšla na tři miliony korun. Na zemědělské akademii studuje zemědělské obory (agropodnikání, chovatelství, mechanizace a služby, opravář zemědělských strojů, jezdec a chovatel koní) celkem 327 žáků.


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • zpráva zpracována z podkladů České zemědělské akademie Humpolec
  • foto: Archiv České zemědělské akademie Humpolec


 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Česká zemědělská akademie v Humpolci je Centrem excelence pro odbornou přípravu
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.9.2016 / 12.9.2016

Počet návštěv: 2710
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek