Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Česká Street Party 2012 ve znamení dobrého jídla a české hudby

Česká Street Party 2012 ve znamení dobrého jídla a české hudby
Koncem minulého týdne se v Bruselu uskutečnil již šestý ročník české Street Party – prezentace regionů celé České republiky v hlavním městě EU. Návštěvníci měli možnost ochutnat vybrané regionální potraviny z 11 krajů České republiky a poslechnout si české kapely rozlišných hudebních stylů. Stánek Kraje Vysočina nabízel několik druhů sýra, klobás, mandlovou medovinu a sladovky medové. Tyto výrobky pocházejí z Dalešické cukrárny, Mlékárny Polná a firmy Zemědělská a. s. Krucemburk.
 

 
 

I přes nepřízeň počasí si na ulici Caroly před budovu Zastoupení ČR v EU přišla poslechnout koncert tisícovka návštěvníků. „Stánek Kraje Vysočina byl doslova obsypán. Lidé byli nadšeni znamenitou chutí regionálních výrobků. Nejvíce si pochutnávali na sýrech a medovině. Při té příležitosti jsme rozdali velkou řadu propagačních materiálů v angličtině i francouzštině. Náš stánek jako jeden z mála fungoval až do úplného skončení večerního programu,“ zhodnotila průběh prezentace Kraje Vysočina Martina Richtová Tomšů, zástupkyně Kraje Vysočina v Bruselu.

 

Českou Street Party tradičně pořádají zastoupení českých institucí, krajů a firem v Bruselu a každým rokem ji navštíví tisíce lidí. Jedná se o jedinečnou příležitost jak zaujmout širokou mezinárodní veřejnost a prezentovat tak Českou republiku a její zájmy. Kraj Vysočina se největší české akce v sídelním městě unijních institucí účastní v různých podobách a v různém rozsahu od roku 2007.

 

Na šesté české Street Party v Bruselu letos vystoupily kapely En.dru a Dan Bárta, Charlie Straight, Pub Animals a Nightwork.

 

  • Martina Richtová Tomšů, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2012 / 18.6.2012

Počet návštěv: 9350
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek