Cesta: Titulní stránka > Cykloportál Kraje Vysočina


 

Česká cyklofederace

CNK_logo
Vznikla Česká cyklofederace
Národní sdružení neziskových organizací hájících zájmy uživatelů kol a cyklodopravy
 

 
 


V úterý 23. února se konala ustanovující schůze České cyklofederace (CZCF), na které se sešli zástupci městské i terénní cyklistiky a cykloturistiky z Čech i Moravy, a společně položili základ nové národní organizaci. Téměř půl roku po podepsání memoranda a rozhodnutí položit základy národní cyklistické organizace hájící zájmy běžných uživatelů kol a nemotorové dopravy v zastoupení neziskových organizací, vznikla v Brně Česká cyklofederace (CZCF). 


„V České republice chceme propojovat aktivity městských i terénních cyklistů a cykloturistů prostřednictvím neziskových organizací hájící zájmy běžných uživatelů kol a nemotorové dopravy, tak jak je to běžné v celé Evropě. Nová cyklofederace bude spolupracovat s národními, regionálními či městskými subjekty při prosazování zájmů cyklistů i pěších," říká Daniel Mourek z Nadace Partnerství, zástupce ČR v Evropské cyklistické federaci (ECF), která zastupuje více než půl milionu cyklistů na kontinentu a která byla inspirací pro vznik CZCF. V prostorách brněnského Bajkazylu se za podpory komunitní cyklodílny sešli zástupci organizací z Prahy, Brna, Liberce, Hradce Králové, Plzně, Znojma, Vyškova a další, aby společně založili cyklofederaci.


Kontakty:

adela.novakova@nap.cz

daniel.mourek@nap.cz


CZCF_Bajkazyl Brno_foto

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Česká cyklofederace
 

Zodpovídá: Ing. Petr Stejskal
Vytvořeno / změněno: 3.3.2016 / 3.3.2016

Počet návštěv: 3137
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek