Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Červen – měsíc myslivosti

Červen – měsíc myslivosti
Každý z měsíců v roce je pro myslivost něčím významný. Ale to, že právě měsíc červen byl vyhlášen měsícem myslivosti, má svoji hlubokou logiku. Jaro je obdobím, kdy se v přírodě objevuje spousta mláďat, a nejen těch, které jsou obhospodařovány v rámci myslivosti. Spatřit můžeme malá srnčata, koloušky, selata, zajíčky, ale i bažantí kuřátka nebo malé koroptve. „Červen jako měsíc myslivosti byl vyhlášen už v roce 1959. A není náhoda, že se právě v tomto měsíci v rámci propagace myslivosti uskutečňuje celá řada aktivit, které myslivost přibližují i laické veřejnosti,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.
 

 
 

K plánovaným aktivitám v rámci měsíce myslivosti patří přednášky, výstavy, besedy, v měsíci červnu jsou také organizovány zkoušky pro uchazeče o lovecké lístky. Při těchto akcích je kladen důraz na myslivecké tradice a zvyky jako součást českého národního kulturního dědictví.

Že myslivci svojí činnosti neovlivňují jen zvěř, ale i ostatní živočichy, není pochyb. Důkazem toho je například velké množství zpěvného ptactva, které v době přikrmování navštěvují místa, kam myslivci předkládají zvěři krmení. Další širší využití můžeme vysledovat například u napajedel pro zvěř, která v místech s nedostatkem vody uhasí žízeň širokému spektru živočichů. 


 

  • Jiří Bartoš, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
        
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Červen – měsíc myslivosti
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2017 / 19.6.2017

Počet návštěv: 2455
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek