Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Cenu Novinářská křepelka podpořenou Krajem Vysočina získal Tomáš Brolík z Respektu

Tomáš Brolík
Tomáš Brolík z redakce Respektu a Daniel Stach z České televize jsou čerstvými držiteli ceny pro novináře do 33 let věku Novinářské křepelky. Novinářskou cenu K. H. Borovského za rok 2014 na návrh odborné poroty Nadace Českého literárního fondu získal Alexandr Mitrofanov z deníku Právo za trvale vysoký standard komentářů k domácímu politickému dění a za osobitý pohled na situaci na Ukrajině. „Být v přítomnosti tak respektovaných žurnalistů nutí člověka k určité pozornosti. Na druhou stranu jsou jedni z nás a vidí stejné věci, jako my. Jejich výhoda je, že zřejmý obraz umí poutavě popsat, najít skutečnost, která běžně uniká a nabídnout ji čtenáři v atraktivním obale. Práce všech oceněných si velice vážím,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Podle informací Heleny Hájkové z pořádající Nadace ČLF odborná porota v čele s Martinou Riebauerovou ocenila Tomáše Brolíka z časopisu Respekt za zpracování zasvěcených reportáží z Ukrajiny, které nepostrádají velmi vypovídající obrazy a neobvyklou šířku záběru témat. Daniel Stach z České televize byl oceněn za rozhled a fundované vedení rozhovorů z oblasti vědy a současné civilizace v Hyde Parku na ČT24.

 

Letos potřetí udělila porota také Cenu Opus Vitae. Získal ji komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček. Porota ho ocenila za to, že po celé čtvrtstoletí od listopadu 1989 výstižně, břitce, avšak přitom vždy noblesně a se smyslem pro historický přesah glosuje nejdůležitější události nejnovějších českých dějin.

 

Kraj Vysočina patří k tradičním podporovatelům cen pro novináře do 33 věku, stejně jako město Havlíčkův Brod. V letošním roce byly Novinářské křepelky uděleny poosmnácté. „V odkaze K. H. Borovského pokračuje v Havlíčkově Brodě i aktivita Letní žurnalistické školy pro náctileté začínající novináře. Současná společnost potřebuje dobré novináře, své první profesní krůčky mohou udělat právě v Havlíčkově Brodě,“ připomněla Jana Fialová regionální aktivity.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Cenu Novinářská křepelka podpořenou Krajem Vysočina získal Tomáš Brolík z Respektu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2015 / 4.6.2015

Počet návštěv: 3285
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek