Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Cenu ministra vnitra za dlouhodobý přínos v oblasti digitalizace získal vedoucí krajských informatiků z Vysočiny Petr Pavlinec

Projekt zavedení přeshraničních služeb elektronického zdravotnictví v Česku nebo spolupráce na rozvoji Portálu občana. Cenu ministra vnitra za dlouhodobý přínos v oblasti digitalizace samospráv a elektronizace zdravotnictví získal vedoucí odboru informatiky Kraje Vysočina Petr Pavlinec. „Je to ocenění práce kompletního týmu krajských informatiků, kteří každý nový projekt chápou jako výzvu, nehledají překážky, proaktivně přichází s řešením. Naše společná práce už více než dvacet let ulehčuje lidem na Vysočině zvládat běžné i mimořádné životní příležitosti. Máme stále přirozenou ambici být vzorem pro ostatní samosprávy i stát,“ říká Petr Pavlinec.
 

 
 

Cenu ministra vnitra získal Petr Pavlinec na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. "Jako dlouholetý starosta vím, že digitalizace veřejné správy je nutnost. Také ale vím, že bez kvalitních a zapálených úředníků s elektronizací nepohneme. Kraj Vysočina má štěstí, že takového člověka v osobě Petra Pavlince má," uvedl Vít Rakušan.
Specializací Petra Pavlince je elektronizace zdravotnictví, např. projekt NIX-ZD.CZ, tedy vybudování Národního kontaktního místa pro elektronické zdravotnictví a přeshraniční výměnu zdravotnické dokumentace. V rámci projektu vzniklo Národní kontaktní místo, které umožňuje bezpečné sdílení dat mezi poskytovateli zdravotní péče v ČR i ostních státech EU.

 

Mezi vlastní informační systémy, které vznikly pod vedením Petra Pavlince patří i další aplikace elektronického zdravotnictví. „Nejdůležitější z nich byl systém na odbavování odběrů k testování PCR a antigenních testů – z pohledu občana šlo o rezervační objednávkový systém na odběry s následnou možností vyzvednutí výsledků. I nadále ho využívá naprostá většina odběrových míst a laboratoří, také praktičtí lékaři a pediatři na území Kraje Vysočina. Systém má za sebou více než jeden a půl milionu záznamů. Velkou výhodou byl vlastní vývoj systému. Naši informatici byli schopni prakticky ze dne na den upravovat funkcionality a ladit prostředí aplikace,“ chválí tým vysočinských informatiků hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

 

Další důležitý projekt, na kterém na Vysočině informatici intenzivně pracují je tzv. PUPO – oficiálně Portál územního plánování Kraje Vysočina. Je to jedno z mála technických řešení v České republice, které občanům Kraje Vysočina umožňuje mít přehled o všech územních plánech a územní plánovací dokumentaci celého území kraje v jediné mapě resp. v jedné databázi. Občan nemusí mimo jiné procházet stránky jednotlivých obcí, díky tomu, že je vše v jedné mapě, dají se řešit i konkrétní návaznosti na hranicích katastrů měst a obcí.


MVCR

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.5.2022 / 16.5.2022

Počet návštěv: 572
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies