Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Cena hejtmana pro žďárskou a nitranskou průmyslovku

Mladý tvorca
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek i letos věnoval originální cenu pro vítěze přehlídky středních škol Mladý tvorca, kterou pořádá slovenský partnerský region v Nitře. Dvě kovaná díla vyrobili studenti Střední školy řemesel Třebíč podle návrhu Karola Kováče, mistra odborného výcviku. Kované plastiky byly předány v závěru minulého týdne. Cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejlepší výrobek přehlídky Mladý tvorca získali studenti VOŠ a SPŠ Ždár nad Sázavou za funkční model parního stroje a dále studenti Stredné priemyselné školy strojnícké a elektrotechnické v Nitře za model auta na superkondenzátor.
 

 
 

Studentský projekt modelu parního stroje přivezli do Nitry studenti VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou Martin Nátěsta a Josef Vrbka. Oba studují školu druhým rokem na maturitních oborech mechanik seřizovač a technik modelových zařízení. Z Nitry si odváží cenu hejtmana Kraje Vysočina za nejpřínosnější výrobek. Cenu na závěr výstavy předávala radní Kraje Vysočina Jana Fialová.

 

Oběma studentům gratulujeme, slova uznání za odpovědné odborné vedení patří i jejich pedagogům a vedení školy. „Oceňuji především pečlivost, se kterou byl výrobek na výstavu připraven. K výborné prezentaci školy přispěla i komunikační zdatnost studentů, kteří po tři dny obětavě veřejnosti model předváděli a demonstrovali jeho funkčnost,“ pochválila studenty žďárské průmyslovky Jana Fialová.

 

Účast vysočinských středních škol na výstavě Mladý tvorca je výsledkem spolupráce Kraje Vysočina a Nitranského samosprávného kraje.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2015 / 5.5.2015

Počet návštěv: 3940
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies