Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Cena hejtmana pro nejlepší studenty Vysočiny byla udělena letos třikrát

Cena hejtmana pro nejlepší studenty Vysočiny byla udělena letos třikrát
Tečkou na konci školního roku v Kraji Vysočina je tradiční oceňování talentovaných žáků studujících na základních i středních školách v regionu. Dnes bylo ve Žďáře nad Sázavou předáno 92 ocenění Talent Vysočiny a 3 studenti získali ocenění nejvyšší – Cenu hejtmana. Za nominacemi každoročně stojí studijní i volnočasové aktivity žáků i studentů. Odborná porota hodnotí jejich úspěchy, ale i osobnostní rozvoj nominovaných. Není totiž nic nového, že se stejná jména mezi oceněnými několik let po sobě opakují.
 

 
 

Z celkového počtu 157 návrhů na cenu Talent Vysočiny 2012 odborná komise nominovala celkem 92 žáků. Celková letošní částka navržená k rozdělení z krajského rozpočtu všem žákům jako odměna činí 277 000 korun. Nejlepší z každé kategorie (v tabulce na prvním místě a tučně) získá desetiměsíční stipendium, ostatní pak jednorázový finanční dar. Vyšší studijní odměna je určena studentům středních škol.

Žáci nominovaní na udělení ocenění Talent Vysočiny 2012

1.    Humanitní obor (podáno 22 návrhů)

1.1.  základní školy (podáno 10 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Rasocha Vlastimil

Gymnázium Chotěboř

anglický jazyk

Hajný Martin

Gymnázium Havlíčkův Brod

anglický jazyk

Němečková Kateřina

Gymnázium Jihlava

recitace, řečnictví

Štaubertová Tereza

Základní škola Humpolec, Hradská 894

český jazyk

Králová Kristýna

Gymnázium Žďár nad Sázavou

dějepis

Rámiš René

Základní škola Žďár nad Sázavou, Švermova 4

dějepis

Putnová Marcela

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami, Nové Město na Moravě

angličtina, literární činnost

Kantorová Kateřina

Základní škola Kamenice nad Lipou

literární činnost

Dzamuličová Lenka

Základní škola Kamenice nad Lipou

literární činnost

Filip Lukáš

Základní škola Kamenice nad Lipou

literární činnost

 

1.1.  střední školy (podáno 12 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Vítková Alžběta

Gymnázium Třebíč

český jazyk, dějepis, francouzský jazyk

Vlachová Monika

Gymnázium Třebíč

český jazyk, SOČ, společenská angažovanost

Rasochová Tereza

Gymnázium Chotěboř

anglický jazyk, SOČ

Čermáková Aneta

Gymnázium Jihlava

ruský jazyk

Ondráčková Tereza

Gymnázium Třebíč

SOČ, společenská angažovanost

Kroupa Petr

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

žurnalistika

Skolková Klára

Gymnázium Pelhřimov

francouzský jazyk

Stillerová Eva

Gymnázium Havlíčkův Brod

německý jazyk

Caha Martin

Gymnázium Velké Meziříčí

literární činnost

Jindra Michal

Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava

žurnalistika

 

2.    Umělecký obor (podáno 31 návrhů)

2.1.  základní školy (podáno 20 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Hofbauer Vilém

Základní umělecká škola Jihlava

hra na trubku

Potocká Kateřina

Soukromá základní umělecká škola spol. s r.o., Havlíčkův Brod

hra na klavír

Novák Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Yang Cai

Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na klarinet

Novák Ondřej

Základní umělecká škola Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Orel Libor

Základní umělecká škola Jana Štursy Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

hra na bicí nástroje

Kuželová Hana

Základní umělecká škola Jana Štursy Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

sólový zpěv

Balliš Vojtěch

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na lesní roh

Dušková Daniela

Základní škola Pacov, Za Branou, okres Pelhřimov

sólový zpěv

Molíková Veronika

Základní škola Pelhřimov, Komenského 1465, příspěvková organizace

malba a kresba

 

 

2.2.  střední školy (podáno 11 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Blažková Jana

Základní umělecká škola Havlíčkův Brod

hra na akordeon, zpěv

Vostalová Eliška

Hotelová škola Třebíč

vyřezávání ovoce a zeleniny

Čáp Jan

Základní umělecká škola Jihlava

hra na tubu

Julišová Adéla

Gymnázium Chotěboř

hra na harmoniku

Unterfranc Daniel

Základní umělecká škola Pelhřimov

hra na saxofon

Staňková Karolína

Základní umělecká škola Gustava Mahlera Humpolec, Školní 701

sólový zpěv

Hrochová Lucie

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

literatura

Fiala Pavel

Základní umělecká škola, Chotěboř, Náměstí TGM 322

hra na tubu

Ježková Martina

Centrum Vysočina, o. p. s.

fotografie

Pilátová Hana

Dětský domov, Senožaty 199

dramatická činnost

 

3.    Technický obor (podáno 24 návrhů)

3.1.  základní školy (podáno 2 návrhy) – 2 nominace

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Dufková Aneta

Základní škola Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám. 124

informatika

Rosecký Jonáš

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

informatika

 

3.2.  střední školy (podáno 22 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Beran Luboš

Vyšší odborná škola a Obchodní akademie Chotěboř

grafické disciplíny

Krejčí Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

vědecká činnost, SOČ

Růžička Lukáš

Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem

sváření

Boček Vít

Gymnázium Havlíčkův Brod

technické projekty

Mergl Vojtěch

Gymnázium Havlíčkův Brod

technické projekty

Vopršalová Tereza

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

architektura, stavebnictví

Dočkal Petr

Střední odborná škola Jana Tiraye Velká Bíteš, příspěvková organizace

obráběč kovů

Adamec Jan

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

SOČ, architektura, stavebnictví

Pavlas Pavel

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

stavebnictví

Kletečka Jiří

Gymnázium Havlíčkův Brod

technické projekty

4.    Přírodovědný obor (podáno 46 návrhů)

4.1.  základní školy (podáno 24 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Kulhánek Jonáš

Základní škola Žďár nad Sázavou, Švermova 4

matematika, fyzika, chemie, programování

Krčil Aleš

Základní škola Humpolec, Hálkova 591, okres Pelhřimov

matematika, astronomie

Kutiš Martin

Základní škola Humpolec, Hradská 894, okres Pelhřimov

matematika, zeměpis

Slouka Vojtěch

Gymnázium Třebíč

zeměpis

Scheubrein Martin

Gymnázium Třebíč

chemie, fyzika, programování

Svoboda Jakub

Základní škola Náměšť nad Oslavou, Husova 579

matematika

Vašek Daniel

Gymnázium Žďár nad Sázavou

zeměpis

Růžek Tomáš

Gymnázium Havlíčkův Brod

zeměpis, matematika

Šimůnek Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika, zeměpis

Doležal Jakub

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika

4.2.  střední školy (podáno 22 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Bartoš Ondřej

Gymnázium Žďár nad Sázavou

matematika, fyzika

Němeček Viktor

Gymnázium Jihlava

astronomie, matematika

Murár Filip

Gymnázium Třebíč

astronomie, fyzika, matematika

Pařízková Hana

Gymnázium Velké Meziříčí

zeměpis, biologie, matematika, chemie

Janek Jiří

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

chemie, matematika

Burešová Natálie

Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou

fyzika, chemie

Krásenský Jakub

Gymnázium Jihlava

fyzika, matematika

Tomíšková Eva

Gymnázium Jihlava

biologie

Kuchařík Jan

Gymnázium Jihlava

matematika, SOČ

Kruml Stanislav

Gymnázium Chotěboř

logika

 

5.    Sportovní obor (podáno 34 návrhů)

5.1.  základní školy (podáno 21 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Švecová Kateřina

Club sportů Jihlava

 vodní lyžování

Hronová Dominika

Základní škola Pelhřimov, Osvobození 1881, příspěvková organizace

taekwondo

Akhlas Sebastian

Základní škola Pelhřimov, Komenského 1465, příspěvková organizace

taekwondo

Dočkalová Eliška

Základní škola Třebíč, Týnská 8

moderní gymnastika

Tauchenová Natálie

Základní škola Chotěboř, Smetanova 745, okres Havlíčkův Brod

rychlobruslení

Klabeneš David

Gymnázium Chotěboř

sportovní gymnastika

Tupa Thomas

Základní škola a Mateřská škola Tasov

motokros

Buďová Tereza

TJ Nové Město na Moravě

kuželky

Janíčková Veronika

Základní škola Třebíč, Týnská 8

atletika, přespolní běh

Bambula Jiří

Gymnázium Jihlava

hokej

 

5.2.  střední školy (podáno 13 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Sýkora Jiří

Hotelová škola Třebíč

atletika

Březnová Klára

Gymnázium Třebíč

triatlon, kvadriatlon

Zahradníčková Marika

Gymnázium Třebíč

Triatlon, aquatlon, duatlon, atletika, cyklistika

Schindlerová Tereza

Obchodní akademie, Pelhřimov, Jirsíkova 875

taekwondo

Janů Jan

Střední škola technická Žďár nad Sázavou

běh do vrchu, přespolní běh

Hons David

Gymnázium Chotěboř

karate

Svobodová Eliška

TJ Žďár nad Sázavou

moderní gymnastika

Švédová Martina

Gymnázium Třebíč

moderní gymnastika

Šotola Marek

JPK Axis, Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod

sportovní aerobik

Uher Pavel

Střední průmyslová škola Jihlava

silový trojboj

 

 

Žáci nominovaní na udělení ocenění Cena hejtmana Vysočiny v roce 2012

Cena hejtmana Vysočiny bude udělena třem žákům jednorázově v celkové výši 20 000 korun.

 

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Vilém Hofbauer

Základní umělecká škola Jihlava

Hra na trubku

Kateřina Švecová

Club sportů Jihlava

Vodní lyžování

Ondřej Bartoš

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Matematika, fyzika

 

  • Jana Albrechtová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 942
    e-mail: albrechtova.j@kr-vysocina.cz

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Cena hejtmana pro nejlepší studenty Vysočiny byla udělena letos třikrát
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2012 / 22.6.2012

Počet návštěv: 17033
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Další informace

 
  • Vysočina fandí kultuře
  • ZlatáJeřabina
  • Skutek roku
  • Muzeum4U
  • Fond Vysočiny
  • OPVK
  • Interreg
  • Zdravý kraj
  • Czech POINT
  • Vysočina - regionální produkt
  • ROP Jihovýchod
  • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek